Skutki wichury z 7 lipca 2015

Udostępnij
Tweet

Przez Polskę przechodził silny front burzowy. Porywisty wiatr oraz opady deszczu nie ominęły również powiatu ostrowskiego. I choć początek nawałnicy pozwalał przypuszczać, że będzie wiele interwencji służb ratowniczych, to doszło do raptem kilku złamanych konarów.

+

Na ul. Limanowskiego w Ostrowie Wlkp. na przeciwko cmentarza złamały się gałęzie, które spadły na jezdnię, ścieżkę rowerową i chodnik. Strażacy uprzątnęli je całkiem na bok.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło gałęzi leżących na ulicy Piłsudskiego, tuż przy torze speedrowerowym. Kawałek dalej, gruby konar spadł na ogrodzenie Ogródków Jordanowskich. I tradycyjnie w parku przed ZUS-em długa gałąź leżała w poprzek chodnika.

Strażacy za pomocą pił łańcuchowych likwidowali zagrożenia. Koło Raszkowa miało leżeć drzewo na drodze. Tak samo we wsi Kałkowskie.

[jwplayer mediaid=”79625″]

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Kluby sportowe dostały kolejną kasę z miasta
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Radek
8 lat temu

Po obejrzeniu tego filmiku uświadomiłem sobie, że Straż pożarna musi zrobić wszystko. Od najbardziej odpowiedzialnych rzeczy jak uratowanie życia czy ugaszenia pożaru po zamiatanie i sprzątanie! A taki strażnik miejski co robi ? za chodzenie nasze pieniądze bierze ? Straż miejska powinna być do dyspozycji o każdej porze doby, tak jak np. w tym przypadku do pozbierania gałęzi w nocy. A w dzień do wykonywania prac społecznych

1
0
Napisz co o tym sądziszx