OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dlaczego prezydent Klimek nie likwiduje Holdikomu?

Pieniędzy na funkcjonowanie Holdikomu zdaniem Beaty Klimek miało wystarczyć do czerwca bieżącego roku. I choć miesiąc krytyczny właśnie się kończy, nic nie wskazuje na to, że spólka miejska Holdikom przestanie działać.

+

Wiceprezydent Ziemowit Borowczak stwierdził, że ostateczną decyzję o likwidacji Holdikomu będą musieli podjąć miejscy radni. Zanim jednak zostaną poproszeni o decyzję, władze miasta zamierzają przeprowadzić audyt, który wykaże bilans zysków i strat wynikających z funkcjonowania lub likwidacji Holdikomu.

Na poniedziałkowej sesji dowiedzieliśmy się, że rozpoczął się proces likwidacji niektórych spółek “córek” Holdikomu, m.in. Centrum Transferu Innowacji. Jak zapewniał wiceprezydent, udało się już uzyskać pewne oszczędności w funkcjonowaniu Holdikomu.

Dziwi niespójność słów prezydent Beaty Klimek z rzeczywistością. Skoro po pół roku Holdikom miał nie posiadać pieniędzy na funkcjonowanie, to jak to się dzieje, że nadal funkcjonuje. Ba, nawet brak jest konkretnej daty likwidacji czy nawet samej decyzji o niej – co było jednym z głównych haseł wyborczych.

Radny Wojciech Matuszczak wypomniał pani prezydent Beacie Klimek, że w kampanii twierdziła iż wszystko ma policzone i zna koszty funkcjonowania Holdikomu. Stwierdził, że wiceprezydent Ziemowit Borowczak obnażył, że “król jest nagi”, bo okazało się, że jednak nie były znane te liczby.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maks
5 lat temu

Byłem naiwny że Pani Prezydent coś w Ostrowie zmieni. Miała też min. Zlikwidować Hołd kom. Jednak ta Pani wiele nie robi. W następnych wyborach na pewno na nią nie zagłosuje.

773
5 lat temu

Wyglada mi to tez na zjazd pzpr czyli sanok ostrow poznan .

774
5 lat temu

Ale prezydium egzekutywy pop pzpr na zdjeciu .

ra
5 lat temu

Dlaczego prezydent Klimek nie robi zupelnie nic ?!

777
5 lat temu

Asia – zapewniam cie ze nie zlikwiduje bo pojecia nie maja co tj holding .Placi urzednikom nagrody i premie jak urbanek w celu ich kupienia.Urbankowi to sie nie udalo a czy teraz tez beda odwazni zobaczymy.

Artur
odpowiada  prywatny przewoznik
5 lat temu

DOKADNIE….dlatego już więcej nie pójde na żadne wybory

Asia
5 lat temu

Ja pamiętam, jak pani prezydent twiedzila, że porzeba dwóch lat aby zlikwidować holdikom, a wiec ma jeszcze sporo czasu na zlikwidowanie tej społki

Abaddon
5 lat temu

Nie Centrum Innowacji Technologicznych, a Centrum Transferu Innowacji. Zysk z likwidacji spółek to fikcja, ponieważ spółki (córki) nie generowały strat. Powstały jedynie po to aby pełnić iine funkcje aniżeli wynikają one ze statutu Holdikom

Józek
5 lat temu

Bo prawda jest jedna, wybory się wygrało i tyle. A teraz chamstwo dopomina się o realizację? No to im przeczytała prezydentka wczoraj na sesji litanię swoich obietnic kupa mięci i przypomniała, że kadencja trwa 4 lata. I już. Holdikomu nie zlikwiduje, wspomni szanowna redakcja moje słowa. Nie zlikwiduje bo chyba już wie, jaka siekiera wisi nad miastem po ewentualnej likwidacji. Niech szanowny redaktor podrąży temat, zapyta wprost szanowną prezydencję co jej wiadomo o zobowiązaniach Holdikomu? Będzie się wykręcać ale musi puścić farbę;-)

prywatny przewoznik
5 lat temu

bo to jest jedna mafia klimek co innego obiecywala a co innego robi wszyscy tacy sami jak juz sie do koryta dostana

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x