Nagranie wypadku z Sobótki

Udostępnij
Tweet

W czwartek po godzinie 11:00 doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Fiat Punto zderzył się z Daewoo Matizem. Dwie osoby odwieziono do ostrowskiego szpitala.

+

Kobieta kierująca Fiatem Punto wjechała na zatoczkę autobusową. Tam wspólnie z mężem podjęli decyzję, że przejechali interesujący ich adres i muszą zawrócić. W tym celu postanowili wyjechać z powrotem na drogę krajową, przejechać 50 metrów i skręcić w lewo w boczną drogę.

Pomimo włączenia kierunkowskazu we Fiacie Punto należało upewnić się w lusterku czy przypadkiem nie jest się wyprzedzanym. Tej wiedzy zabrakło kierującej z Fiata, która zdziwiła się, gdy w ich bok uderzył Daewoo Matiz. Ten mniejszy po kolizji wpadł do rowu, gdzie wylądował na boku. Podróżujące Matizem starsze małżeństwo z Ostrowa Wlkp. nie odniosło żadnych obrażeń poza lekkim bólem w klatce piersiowej w wyniku pasów bezpieczeństwa. Kilka dni wcześniej sprzedali Daewoo Tico.

We Fiacie Punto podróżowały cztery osoby. Nietrzeźwy pasażer początkowo był przekonany o braku winy u jego koleżanki, która kierowała samochodem. Policjanci po analizie filmu z wideorejestratora nie mieli wątpliwości kto zawinił w tym przypadku. Z tyłu podróżowała kobieta z autystycznym dzieckiem. Oboje zostali zabrani do szpitala.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji, w której zawarliśmy nagranie z kamery zamontowanej w Matizie:

[jwplayer mediaid=”79334″]

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

66 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rafał
8 lat temu

” we Fiacie”, dwa razy powtórzony ten sam błąd…
Rozumiem że nasz ojczysty język jest dosyć trudny, ale jeśli ktoś zabiera się za pisanie artykułów to powinien znać chociaż podstawy pisowni.

DS
8 lat temu

„Widzisz durnia?” Nie? to spójrz kto siedzi koło Ciebie.
Wina po obu stronach jak nic. Punto wymusza wyjeżdżając z zatoki, a Matiz zapier**** jak ten właśnie DUREŃ i nic sobie nie robi z kierunkowskazu. Czasu a czasu na wyhamowanie było, ale przecież po co? Znowu przez durnia by się musiał rozpędzać. Siebie warci niestety.

Łukasz
8 lat temu

Sprawa łatwa do wygrania dla kierowcy Punto. Sprawcą kolizji jest kierowca matiza. Gry Punto włączył się do ruchu matiz miał do niego co najmniej 100m, od tego punktu do włączenia kierunkowskazu Punto przejechało około 30m i włączyło kierunkowskaz lewoskrętu. Jasne więc że będzie skręcał na posesję lub w drogę w lewo. Matiz nie dostosował prędkości, wykonał niebezpieczny manewr próbując wymusić pierwszeństwo.

luk
odpowiada  Łukasz
8 lat temu

A ile takich spraw wygrałeś że piszesz że łatwa, to że ktoś włączy kierunkowskaz nie upoważnia go do skrętu

747
odpowiada  luk
8 lat temu

jadąc przed Tobą mając wł kierunkowskaz nie masz prawa wykonać żadnego manewru a tym bardziej wyprzedzania ,a prędkość powinieneś dostosować do warunków na drodze,a nie pędzić jak struś pędziwiatr Mam nadzieje że kierowca w Punta wygra tą sprawę bezapelacyjnie !

PS
8 lat temu

materiał dla sądu . jest zapis z kamerki i niech biegli osądzą (POLICJA powinna wstrzymać się w tym przypadku o osądzeniu winy ) analiza i ewentualnie wskazanie winnego wypadku powinien roztrzygnąć sąd .

soloż
8 lat temu

Napisze krótko i zwięźle, tak aby KAŻDY zrozumiał. W Matizie jechał baran z opóźnionym zapłonem, który myślał że jedzie co najmniej starem. To tyle.

SSSS
8 lat temu

TO PUNTO NALEŻNY DO BODAJA Z PRZYGODZIC 🙂

66
0
Napisz co o tym sądziszx