V Ostrowski Dzień Recyklingu za nami

18 czerwca na terenie kompleksu rekreacyjno – sportowego Piaski-Szczygliczka odbył się  V Ostrowski Dzień Recyklingu. Akcja zorganizowana została przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy współudziale Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. oraz Miejskiego Zakładu Zieleni. W akcji uczestniczyło ok. 650 osób.

+

Uroczystego otwarcia V Ostrowskiego Dnia Recyklingu i przecięcia wstęgi dokonała Beata Klimek, rezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Bycie proekologicznym wciąż jest modne i trend ten należy wykorzystać, by zachowań ekologicznych uczyć od najmłodszych lat. Nie od dziś wiadomo, że zabawa w połączeniu z nauką przynosi najlepsze efekty. Dzisiejszy dzień jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy – nasi uczniowie chcą dbać o swoje środowisko – mówiła podczas Ostrowskiego Dnia Recyklingu prezydent miasta.

Do udziału w tegorocznej edycji zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski oraz laureaci konkursu „Listy dla Ziemi” z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, którym podczas imprezy wręczone zostały nagrody. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych napisali około 2000 listów, a około 500 przedszkolaków narysowało przesłanie do Ziemi. Nagrodzono 200 laureatów „Listów dla Ziemi”.

Na uczestników czekały liczne atrakcje. Teatr Pozytywka z Krakowa zaprezentował spektakl „Pieskie sprawy”.

Odbyły się także punktowane konkurencje wymagające sprawności fizycznej i wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Układanie puzzli, ekologiczne kalambury i nawlekanie nakrętek, to tylko niektóre z wyzwań, jakie czekały na uczestników.

Ponadto na scenie zaprezentowały się uczennic Gimnazjum nr 3: Natalia Cieszyńska i Agata Radziszewska, które zagrały na swoich instrumentach.

Spośród klas uczestniczących w V Ostrowskim Dniu Recyklingu wyłonieni zostali zwycięzcy I, II, III miejsca. W tym roku I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 13, II szkoła Podstawowa Nr 1, a III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5.

Fundatorami nagród był Urząd Miejski i  Miejski Zakład Zieleni.

CZYTAJ  "Odgonić złe myśli" - wiadomo co z Maksiem

Przy stoiskach organizatorów uczestnicy V Ostrowskiego Dnia Recyklingu mogli otrzymać gadżety i drobne upominki za udział w konkurencjach indywidualnych.

Głównym celem akcji było kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów ostrowskich szkół podstawowych, kształtowanie świadomości młodzieży z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami, popularyzacja zagadnień związanych z prawidłową segregacją odpadów oraz recyklingiem, propagowanie zasad zdrowego stylu życia oraz uświadamianie potrzeby dbania o własne zdrowie.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
8 lat temu

Po co ten głupi komentarz… Dzieci było bardzo dużo, doskonale się bawiły, miały liczne atrakcje przygotowane przez Panie z Urzędu Miejskiego z Ochrony środowiska, tu chodzi o edukację ekologiczną a nie o jakieś lansowanie się. Niestety ale nie widziałem żadnego zaangażowania się MZO … lepiej stać z założonymi rękoma i się głupio patrzeć a potem wypowiadać się do kamery…

Ilona
8 lat temu

Widać że najlepiej się bawi P. Klimek w pozowaniu do zdjęć bo dzieci raczej to nie interesuje w końcu przyszły na dzień recyklingu a nie na sesję zdjęciową!!! kolejna okazja do lansowania:):)

2
0
Napisz co o tym sądziszx