Tak się niektórzy napaśli przy urzędowym korycie?

Udostępnij
Tweet

Po pół roku od obalenia z funkcji prezydenta Jarosława Urbaniaka, nadal wypływają kompromitujące tamten układ fakty. Po udzieleniu odpowiedzi na interpelację złożoną przez niezależnego radnego Alojzego Motylewskiego, dowiedzieliśmy się jak duże pieniądze płynęły do rodziny urzędnika zaangażowanego w kampanię wyborczą przegranego prezydenta Jarosława Urbaniaka.

Jedną z osób zaangażowanych w kampanię wyborczą była kierownik biura prasowego Sylwia Nowicka. Okazało się, że w latach 2010-2014 jej mąż Piotr Nowicki otrzymał zlecenia na łączną kwotę 113 067,78 (słownie: sto trzynaście tysięcy złotych).

+

Kto podpisywał faktury i rozliczał wykonywane zlecenia? – pytał na sesji radny Alojzy Motylewski. Na to pytanie już Piotr Nowicki nie raczył odpowiedzieć. Radnemu Motylewskiemu chodziło o powiązania rodzinne pomiędzy Sylwią Nowicką i jej mężem Piotrem.
Naszym zdaniem Sylwia Nowicka jest całkowicie niewiarygodna, bowiem na nasze co roczne pytania odpowiadała m.in., że medium prowadzone przez jej męża otrzymało tylko 982,77 zł. A prawda jest zupełnie inna. W 2014 roku firma jej męża otrzymała 13 172,7 z samego Urzędu Miejskiego. Każdy z nas może się domyślać dlaczego pani radna powiatowa z Platformy Obywatelskiej zatajała tę sumę.

Na piątkowej Sesji Rady Miejskiej temat ten został poruszony. Do mównicy doszedł mąż Sylwii Nowickiej, który tłumaczył się bardzo wybiórczo.
W przypadku przetargów jest czysto i czytelnie – przekonywał Piotr Nowicki. Dziwne, że jego żona Sylwia Nowicka na nasze pytania nie wykazywała WCALE olbrzymich kwot, które trafiały do jej męża. Po zmianie prezydenta okazało się, że jest to olbrzymia kwota ponad 110 tysięcy złotych, które zasiliło konto firmowe męża pani Sylwii Nowickiej.

Piotr Nowicki próbował się wybielić twierdząc, że na JEDNO zlecenie opiewające na kwotę 29 tysięcy złotych był ogłoszony przetarg, ale jak sam zaznaczył, nie zgłosiła się żadna firma z Polski. Może to świadczyć o tym, że o przetargu Piotr Nowicki mógł się dowiedzieć od swojej żony pracującej w strukturach miejskich. Kto bowiem z ogólnopolskich mediów wchodzi na stronę jakiegoś tam (z punktu widzenia kraju) Holdikomu, który tylko w Ostrowie Wlkp. wzbudza emocje. Jak zatem miało być taniej, skoro nikt inny się nie zgłosił do przetargu?
Po czasie trudno sprawdzić jak długo ten przetarg był publikowany i czy nie był zakamuflowany na stronach spółki miejskiej. Nie rzadko słyszy się o nieprawidłowościach w ogłaszanych w Polsce przetargach.

Następnie Piotr Nowicki tłumaczył się, że przez ostatnie lata odpowiadał za serwis telewizyjny urzędu miejskiego. Nazwał go dumnie „systemem dystrybucji wideo” – po polsku – odtwarzacz filmów na stronie, ale po polsku nie brzmi już tak okazale. Jak sam zauważył, Urząd Miejski równie dobrze może korzystać z Youtube-a. Dlaczego zatem Państwo Nowiccy godzili się na wydawanie pieniędzy za coś co jest ogólnodostępne i bezpłatne? Wiadomo… bycie przy korycie zobowiązuje, zwłaszcza będąc, tak jak Pani Sylwia Nowicka, przy Platformie Obywatelskiej.
Pan Piotr Nowicki szedł w zaparte twierdząc, że oferowane rozwiązania były „konkurencyjne i ciekawe”. Dziwne, że Urząd Miejski nie skierował zapytań do innych mediów, które mogłyby stworzyć realną konkurencyjność.

Prezydent Beata Klimek jednoznacznie stwierdziła, że zlecanie usług w kontekście relacji rodzinnych państwa Nowickich jest naganne etycznie i nie powinny mieć miejsca.Taka sytuacja nie miała prawa się zdarzyć. Dla wyobrażenia powagi sytuacji podała hipotetyczny przykład: Proszę niech Państwo sobie wyobrażą sytuację, w której prezydent Beata Klimek zleca cokolwiek swojemu mężowi. – I co z tego, że jest świetnym dziennikarzem i funkcjonuje na rynku medialnym od wielu lat? – pytała Beata Klimek.
Radny Alojzy Motylewski na poprzedniej sesji zapytał czy w Urzędzie Miejskim istnieje Kodeks Etyki Pracowniczej. Jak się okazuje, nie tylko istnieje, ale również jest dowodem na nieetyczne zachowanie Sylwii Nowickiej, nota bene, radnej Powiatu ostrowskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, w której otrzymała 1. miejsce na liście.

Kodeks Etyki Pracowników Urzędu Miejskiego w &9 brzmi: „Pracownik Urzędu wyłącza się z działań mogących rodzić podejrzenia o stronniczość lub interesowność (…)”. Sylwia Nowicka wykazała się całkowitą ignorancją na znajomość tego punktu, tym bardziej, że zarobiła w 2014 roku 126 776,88 zł, co daje miesięcznie średnio 10 564 zł, czyli niewiele mniej niż prezydent miasta.

Tak właśnie wyglądał jeden z elementów „Bizancjum Jarosława Urbaniaka”. Ci, którzy byli u jego boku i wiernie służyli, jedli z samorządowego koryta do syta.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

53 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec Roman
9 lat temu

To kompromitacja Rady Radni do odwołania Paduch karierowicz PO to Komendianci

michal
9 lat temu

ku.. mać

Wolnorynkowiec
9 lat temu

A gdyby tak wprowadzić system jak w Szwajcarii? Politycy sami na siebie zarabiają i nie pobierają opłat za bycie politykiem…

EVO
9 lat temu

Brawo p.Radziszewski, wiecej takich artykułów. Moze Ostrowianom otworzą się oczy, że PO to jedne wielkie szambo.

PR
9 lat temu

„Kto bowiem z ogólnopolskich mediów wchodzi na stronę jakiegoś tam (z punktu widzenia kraju) Holdikomu, który tylko w Ostrowie Wlkp. wzbudza emocje”. Trochę więcej rzetelności – ogłoszenia o przetargach zamieszczane są na stronie Urzędu Zamówień Publicznych, wykonawca nie musi zatem zaglądać na wszystkie strony samorządów i innych podmiotów zobowiązanych do stosowania ustawy prawo zamówień publicznych aby znaleźć interesujące go zamówienie. Tak więc argument, że urząd może to właściwie ukryć i powiadomić tylko wybranego wykonawcę jest niewiarygodny. Przedsiębiorcy korzystają też z serwisów, które przesyłają info o przetargu na e-maila.

kefir
9 lat temu

Potwierdza się to co od lat mówi pan Janusz Korwin – Mikke. To nie świnie trzeba zmienić, ale zlikwidować koryto! Wyborcy do tego jednak coś nie mogą dojrzeć.

Masoneria
9 lat temu

Oni myślą że podróżowanie do ziemi świętej rozgrzesza na wieki wieków amen

Liciu
9 lat temu

113.000 odjąć 23 % vat, od tego odjąć podatek dochodowy pozostaje niecałe 70.000. Dzieląc to na 4 lata to zostaje 28.000 na rok. Dzieląc to na 12 miesięcy wychodzi 2.300 złotych na miesiąc. a TO TYLKO 1/4 dochodów doradcy Pani Klimet, Pana KLUSAKA.

Mała Mi
odpowiada  Liciu
9 lat temu

Nie bardzo rozumiem, dlaczego roczny dochód mamy dzielić na cztery lata?

K
odpowiada  Mała Mi
9 lat temu

roczny dochód?

Jedną z osób zaangażowanych w kampanię wyborczą była kierownik biura prasowego Sylwia Nowicka. Okazało się, że w latach 2010-2014 jej mąż Piotr Nowicki otrzymał zlecenia na łączną kwotę 113 067,78 (słownie: sto trzynaście tysięcy złotych).

Mała Mi
odpowiada  K
9 lat temu

Aa… rozumiem, w takim razie przepraszam. Ale nie rozumiem, dlaczego rozbijamy to na miesiące… Przecież przy prowadzeniu biznesu raz są wpływy, raz ich nie ma. Takie podzielenie na miesiące tylko utwierdza ludzi w przekonaniu, że coś było nie tak w tej kwestii…

xyz
odpowiada  Liciu
9 lat temu

Minimalna pensja w Polsce to 1750 zł (brutto). Zasiłek dla bezrobotnych to ponad 600 zł. Zarabiając dosyć dobrze w Ostrowie można dostać 2300 zł na rękę. Ale trzeba się napracować. A tu, proszę, wystarczą POwiązania. Niczym w PRLu, albo jesteś z nami albo przeciwko.

a
9 lat temu

szkoda że bezstronny pan dziennikarz nie umieścił filmiku o tym jak pani prezydent zatrudnia swoich znajomych w UM – była mowa o tym na sesji rady miejskiej.

ostrow24.tv
odpowiada  a
9 lat temu

Proszę uzbroić się w chwilę cierpliwości. Nie porządku i ładu trzeba rozdzielać poszczególne tematy od siebie.

Betroo
odpowiada  ostrow24.tv
9 lat temu

Jakiego ładu i porządku? Co za różnica kto robi syf? Zatrudnianie rodzinki to nic innego jak budowanie tego co Pan pietnuje w powyższym artykule. Marny argument. Klapki na oczach jak u zwolenników PO. To jest niby ta rzetelność?:-)

karamba
odpowiada  ostrow24.tv
9 lat temu

A ja dodam, ze Urabaniak nie został obalony ale przegrał wybory. To jest ogromna różnica.

roman
9 lat temu

A czy teraz Panie Motylewski jest – będzie inaczej, wszak „koryta ” zostały ?

53
0
Napisz co o tym sądziszx