Nowi przedsiębiorcy w karcie 3+ i seniora

Udostępnij
Tweet

Spotkanie, podczas którego podpisano porozumienia z kolejnymi partnerami Ostrowskiej Karty Rodziny 3+ miało miejsce w minioną środę w ostrowskim Ratuszu. W tym dniu kolejnych siedem firm przystąpiło do programu ulg dla ostrowskich rodzin wielodzietnych. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, spotkała się tego dnia z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy są już parterami w tym projekcie. Prezydent miasta zachęcała przedstawicieli firm, by równie licznie przystąpili do programu kierowanego do ostrowskich seniorów.

+

 

Podczas spotkania Beata Klimek, prezydent miasta, podpisała porozumienia z kolejnymi partnerami programu Ostrowska Karta Rodziny 3+. Uczestniczy w nim obecnie 166 partnerów.

Na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego zamieszkuje około770 rodzin wielodzietnych. Programem Ostrowska Karta Rodziny 3+ zostało objętych 519 takich rodzin. Każdy uprawniony członek rodziny wielodzietnej otrzymuje imienną kartę. Takich indywidualnych kart wydano 2635.

Kolejni partnerzy programu:

1. Profesjonalne czyszczenie Agnieszka Mensfeld

2. KM-Okna z Wielkopolski

3. Centrum optyki i optometrii Kasprzak

4. Hydraulika F.H.U. Damian Dybioch

5. Happy Hello Iwona Kościelak

6. P.P.H.U. “Paweł”

7. P.H.U. Studniewski

 

Tego dnia prezydent miasta spotkała się z blisko sześćdziesięcioma lokalnymi przedsiębiorcami, by przedstawić im założenia nowego ostrowskiego programu skierowanego do seniorów.

Ostrowska Karta Seniora zacznie obowiązywać od 1 lipca 2015 roku. Będzie to system ulg dla ostrowian powyżej 60. roku życia. Nowy program kontynuuje prospołeczną politykę władz miasta – po karcie 3+, darmowym pobycie dzieci w przedszkolach oraz ostrowskim becikowym przyszedł czas na seniorów.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego przedstawiła lokalnym przedsiębiorcom założenia programu oraz zaprezentowała wzór karty, po otrzymaniu której można będzie korzystać z serii ulg. Na spotkaniu pojawiło się blisko sześćdziesięciu przedsiębiorców.

Głównym celem programu jest wzmocnienie aktywności społecznej i poprawa jakości życia osób powyżej 60. roku życia poprzez stworzenie systemu ulg i preferencji oferowanych przez Miasto Ostrów Wielkopolski oraz prywatnych Partnerów Programu. Program ma ułatwić seniorom dostęp do dóbr kultury, zachęcić do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych – mówiła podczas spotkania Beata Klimek.

Miasto, ze swej strony, proponuje ostrowskim seniorom 30% zniżki od obowiązujących cen biletów w Kinie „Komeda” i na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury oraz 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na wystawy organizowane przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Pozostałe ulgi zapewnić mają prywatni partnerzy programu – i właśnie o przystąpienie do nowego programu apelowała prezydent Ostrowa.

Mam głęboką nadzieję, że Państwo, którzy tak licznie odpowiedzieliście na program karty dużej rodziny, równie licznie odpowiecie na kolejne, podjęte przez nas wyzwanie, które jest w Ostrowie bardzo oczekiwane – program dotyczący ostrowskiej karty seniora. Wierzę, że wspólnie zrobimy dla seniorów coś więcej i będziemy mieć z tego wspólną satysfakcję – przekonywała Beata Klimek.

Po zapoznaniu się z przedstawiona przez prezydent miasta prezentacją na temat założeń programu przyszedł czas na szczegółowe rozmowy. Bardzo wielu przedstawicieli firm zadeklarowało dołączenie do Ostrowskiej Karty Seniora. Część z nich złożyła już deklaracje w ostrowskim urzędzie.

Informacje i założenia programu:

– Podstawa prawna:

Uchwała nr VI/71/2015 RADY MIEJSKIEJ OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO z dnia 25 marca 2015 roku w sprawie uchwalenia programu Ostrowska Karta Seniora. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2015 roku.

– Adresaci programu:

Wszystkie osoby powyżej 60. roku życia zamieszkałe na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

– Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z programu jest Ostrowska Karta Seniora.

– Ostrów Wielkopolski obecnie zamieszkuje ok. 17 tys. osób powyżej 60. roku życia (mężczyzn ok. 7 tys., a kobiet ok. 10 tys.). Do tej właśnie grupy skierowany jest program Ostrowska Karta Seniora,

– Miejskie formy wsparcia:

30% zniżki od obowiązujących cen biletów w Kinie „Komeda” w Ostrowie Wielkopolskim, 30% zniżki od obowiązujących cen biletów na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury, 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na wystawy organizowane przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

– Ukończenie 60. roku życia oraz zamieszkiwanie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego uprawnia do udziału w programie.

– Tytuł Partnera Programu otrzymują podmioty wspierające program „Ostrowska Karta Seniora”. Wysokość i rodzaj wsparcia są ustalane przez Partnerów Programu.

– Pozytywne aspekty uczestnictwa w programie:

Uczestnictwo kreuje pozytywny wizerunek firmy, umożliwia pozyskiwanie nowych klientów i budowanie z nimi trwalszej więzi, zapewnia dodatkową możliwość reklamy.

– Niemal 25% mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego stanowią osoby powyżej 60. roku życia. Około 6% mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego stanowią członkowie rodzin wielodzietnych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
9 lat temu

Rodziny 1+ i 2+ to na drzewo, jasne idiotyczne akcje promują tylko rządzących.

Artur
9 lat temu

A może Pani Prezydent ze swojej skromnej pensji dołoży do karty 3 + i karty seniora. Czekam na przykład z góry

Stefano
9 lat temu

o a to juz rozwiazany problem jest kto pierwszy. urzednicy nieroby nic nie zrobili, mlody zrobil za nich robote i teraz nie pisna nawet

3
0
Napisz co o tym sądziszx