Rolnicy idą do urn wyborczych

Już w najbliższą niedzielę, 31 maja 2015 r. odbędą się wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych. W każdej z ośmiu gmin leżących na terenie Powiatu Ostrowskiego wyznaczono po jednym lokalu, w którym można oddać głos na kandydata z danego okręgu wyborczego.

+

Przypomnijmy, że członkowie walnego zgromadzenia danej izby rolniczej wybierani są spośród członków izby w wyborach pośrednich, dwustopniowych, przeprowadzanych w głosowaniu tajnym. W I etapie wyborów (tj. 31 maja2015 r.) w okręgu wyborczym obejmującym obszar jednej gminy wybiera się członków rady powiatowej izby. W II etapie wyborów (miesiąc czerwiec) na swym pierwszym posiedzeniu każda rada powiatowa izby wybierze spośród swoich członków przewodniczącego oraz delegata na walne zgromadzenie. W ten sposób z 31 Rad Powiatowych zostaje wyłonione 62-osobowe Walne Zgromadzenie Wielkopolskiej Izby Rolniczej, które wybierze spośród swego grona Zarząd, Komisję Rewizyjną i komisje problemowe.

W wyborach do izb rolniczych uprawnionymi są wszystkie osoby fizyczne i prawne będące podatnikami podatku rolnego, posiadające min. 1 ha fizyczny lub przeliczeniowy użytków rolnych, a także podatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadających w nich wkłady gruntowe.

W załączeniu przesyłamy wykaz zarejestrowanych kandydatów oraz siedziby lokali wyborczych w poszczególnych gminach. Lokale wyborcze w całej Wielkopolsce czynne są w godz. 8:00-18:00.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zwierzęta już nie żyły. Zostały zagłodzone?
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx