Wypadkowy wtorek

Udostępnij
Tweet

Do kilku groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło we wtorek w powiecie ostrowskim. Mowa o wypadku czterech aut na drodze krajowej nr 25 oraz zderzeniu się dwóch motocyklistów.

+

Terenową Toyotą podróżowała 41-letnia kobieta, która jadąc od strony Kalisza w kierunku Ostrowa Wlkp. źle się poczuła. We Fabianowie jej samopoczucie znacząco się pogorszyło i ostatecznie zasłabła. Luksusowa terenówka zjechała na lewy pas ruchu. Najpierw uderzyła w tylną oś samochodu dostawczego Mercedes Sprinter unieruchamiając go. Następnie otarła się o Opla Astrę, a na końcu mocniej przytarła Forda Focusa. Terenówka zatrzymała się ponad 100 metrów dalej bez koła, które urwało się w trakcie wypadku.

Kobieta po zdarzeniu odzyskała przytomność. Nikt inny nie odniósł obrażeń. Ruch odbywał się wahadłowo.

 

Chwilę później na ul. Kaliskiej w Ostrowie Wlkp. zderzyło się dwóch kierowców jednośladów. Przed światłami koło stacji paliw tradycyjnie utworzył się korek. Z ulicy Kusocińskiego postanowił wyjechać 17-latek na skuterze. W tym samym momencie rząd aut stojących na ul. Kaliskiej omijał kierowca motocykla Harley Davidson. Obydwaj kierowcy zderzyli się na środku skrzyżowania. 17-latkowi nic się nie stało, natomiast dużo starszego motocyklistę odwieziono do szpitala w stanie dobrym.

Kilkaset metrów dalej samochód ciężarowy zawiesił się na krawężniku. Około 30-letni kierowca nie przewidział, że krawężnik, z którego zamierzał zjechać będzie przeszkodą dla kierowanego przez niego dużego auta. Piętą Achillesową okazała się śruba przy wahaczu, która zablokowała ciężarówkę. Okoliczni mieszkańcy zorganizowali pomoc w postaci koparki, podnośników hydraulicznych i tradycyjnych desek. Po ponad godzinnej walce udało się uwolnić samochód ciężarowy.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
driver
8 lat temu

Cóż. Przyczyna wypadku z udziałem motocyklistów klasyczna. Nie patrzyli w lusterka. A , jak wiadomo, trzeba patrzeć w lusterka, bo motocykle są wszędzie!

1
0
Napisz co o tym sądziszx