OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

NIE ODBĘDZIE się V Festyn Lotniczy w Michałkowie

Marian Sadowski, prezes stowarzyszenia Lotnisko Bliżej Miasta, poinformował, że nie odbędzie się V Festyn Lotniczy w Michałkowie. W ostatnim czasie mówiło się o problemach z niedopięciem budżetu. Szczegóły zostaną przekazane na konferencji prasowej.

+

Pojawiały się nieoficjalne informacje jakoby starostwo powiatowe wycofało się ze wsparcia finansowego tej imprezy. Poprosiliśmy o komentarz Janusza Grzesiaka ze Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wlkp.

“Starostwo od początku nie przypisywało sobie, że wymyślenia idei festynu lotniczego, ale dał ducha, wspierając finansowo i organizacyjnie. Uważaliśmy, że należy udzielać tego wsparcia, zwłaszcza kiedy impreza się rozwijała. Od początku przyświecał nam cel promocyjny. Festyn Lotniczy był uznawany za jedną z lepszych imprez lotniczych w Polsce. Była to przesłanka, żeby poszukiwać innych źródeł finansowania. Pomoc powiatu ostrowskiego to również logistyka – m.in. przygotowanie dróg.

Jest nam żal, że nie znalazły się inne podmioty, zwłaszcza komercyjne, które by się zaangażowały finansowo w tę imprezę. Możliwości starostwa tu jednak się skończyły. Należy podkreślić, że kwoty dofinansowań przez cztery lata wyniosły ponad 200 tys. w gotówce.

Dla porównania na inwestycje chodnikowe przeznaczamy rocznie po około 50 tys. na daną gminę. Jak widać wsparcie festynu lotniczego było wysiłkiem finansowym dla starosta.
W 2012 roku wydawało się, że impreza ma już swoją markę. Tłumaczono wtedy, że współpraca z dużymi podmiotami (np. koncerny piwowarskie) była utrudniona przez odbywające się EURO 2012.

Starostwo otrzymuje wiele próśb o wsparcie imprez. Na koniec warto dodać, że chcieliśmy wesprzeć festyn lotniczy, ale mniejszą kwotą. Rozpoczęliśmy rozmowy sugerując 10 tys. zł” – powiedział Janusz Grzesiak ze Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wlkp.

Nieoficjalnie mówi się, że wkrótce zostanie ogłoszona duża impreza sportowa, którą zamierza wesprzeć starostwo powiatowe w Ostrowie Wlkp.

AKTUALIZACJA:
FESTYN MOŻE SIĘ ODBYĆ W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.

Relacje z ubiegłych lat:

https://www.ostrow24.tv/news/66856-festyn-lotniczy-w-michalkowie-relacja.html

https://www.ostrow24.tv/news/67022-festyn-lotniczy-w-michalkowie-relacja-ii-dzien.html

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kaźmierz
odpowiada  Kazimierz
5 lat temu

O ile pamiętam, to nie prezydent Urbaniak odwołał festyn. Prezedentką była już miłościwie nam panująca. Dzisiaj w mieście wolimy festyny w mieście, na Piaskach, baseny, a nie igrzyska u wójta.

Kazimierz
5 lat temu

Wielka szkoda,do tego lotniska czuję wielki sentyment.W latach 80 tych woziłem moich synów o 5 rano na szkolenia szybowcowe.Kierownikiem był wtedy p.Sadomir Smoliński.Co do zaniechanego festynu LBM I związanych z tym niedociągnięć może p,Urbaniak powoła komisję śledczą.

ja
odpowiada  ostrow24.tv
6 lat temu

za dobre rzeczy się płaci, lipa może być za darmo, masz odpowiedź!

Gosia
6 lat temu

Szkoda…bardzo fajna impreaza, która przyciągała tłumy z całej Polski…

Fredek
odpowiada  ostrow24.tv
6 lat temu

Tak owszem ceny biletów w r Radomiu są wysokie ale festyn odbywa się co dwa lata więc ludzie są spragnieni wrażeń i odżałują te parę zł na tak zajebistą imprezę. Wiem bo miałem okazję być . Sporo ludzi była jak i również atrakcji.

Michał
6 lat temu

Jedyny Festyn który był ciekawy ale jak to w Polsce wszystko muszą odwołać i zniszczyć

Łukasz
6 lat temu

Antoni – kibic żurzla jak jesteś taki kibic to dlaczego nie potrafisz napisać poprawnie słowa ‘ Żużel” ??? rzucało się na szkołę kamieniami …

Błażej
odpowiada  xxx
6 lat temu

Wszędzie tak jest na festynach. Czy to lotniczy czy sportowy. Czy w Ostrowie czy w Pleszewie. Myslisz że przyjdziesz na majostaszki to kupisz pół swini za 5 zł. Ha dobre

motyl
6 lat temu

srajski moze znowu zmusisz dyr do rozniesienia bilecikow lub zebrania kasy jak dawniej bywalo nieudaczniku i …. itd itd

Antoni - kibic żurzla
odpowiada  koza
6 lat temu

Miejmy nadzieje, że będzie to żurzel! Nasz klub to wizytówka miasta i całej okolicy i warto łorzyć na taki cel! hej hej ostrowia!

38
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x