Festyn Lotniczy w Michałkowie – relacja (foto) – I dzień

Było kameralnie – tak można podsumować I dzień Festynu Lotniczego w Michałkowie. Niespełna 500 osobowa publiczność obserwowała zmagania organizatorów z pogodą, a gdy ta się polepszyła, podziwiali kunszt trzech pilotów akrobacyjnych.

+

Intensywnie padający deszcz we wczesnych godzinach południowych spowodował opóźnienia w rozpoczęciu części głównej festynu. Ci, którzy zdecydowali się wybrać do Michałkowa, brodzili w grząskim terenie. Niektórzy mieli problem z wjechaniem i wyjechaniem z parkingu, za który trzeba było zapłacić 10 zł. Wśród wystaw warto polecić sprzęt militarny przygotowany przez jednostkę z Jarocina. Na szczególną uwagę zasługuje stanowisko ze specjalistycznym robotem służącym m.in. do sprawdzania niebezpiecznych pakunków np. bomb. Można tam również obejrzeć i przymierzyć specjalne kombinezony. Natomiast Odolanowska Grupa Militarna umożliwiała wejście do wojskowego pojazdu, którego wnętrze robiło wrażenie.

panorama - Kliknij, żeby powiększych
Kliknij, żeby powiększyć

Główna atrakcja festynu – przelot Iskier nie doszedł do skutku. Zawiniły warunki atmosferyczne. W przypadku tej grupy, nie jest możliwe spontaniczne przełożenie przelotu na następny dzień ze względu na skomplikowany system logistyczny.

Kliknij, żeby powiększyć
Kliknij, żeby powiększyć

Pokazy akrobatyczne odbywały się na niższym pułapie ze względu na niską podstawę chmur. Na niedzielę zaplanowano dynamiczne pokazy dwóch śmigłowców wojskowych, a także czeskiej grupy The Flying Bulls. Organizatorzy zalecają zabranie gumowych butów bądź takich, których ubłocenie nie spowoduje ich zniszczenia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mm
10 lat temu

Najlepszym śmiechem było 10 zł za parkowanie w bagnie z którego nie. Szło wyjechać no i dodatkowe 20zł na myjnie po takim ofroldzie paranoja poprostu

hehe
odpowiada  mm
10 lat temu

jak sie staje w najwiekszym bagnie, bądz sie ledwo co toczy po błocie to sie nie ma co dziwic 🙂 ah Ci umiejętni 'kierowcy’

Jan23
10 lat temu

Pojechałem i… organizatorzy mogli podjąć odważną decyzje o odwołaniu w pierwszym dniu pokazów, a jutro od 10 do 18 latać bez przerwy. Pisali, że byli przygotowani? Na co? Nie ma co narzekać na błoto, w końcu wiadomo na jakim to lotnisku jest, ale brać pieniądze za parking z którego kilku gości nie mogło wyjechać to przesada. Widziałem 2 samoloty – taksówki widokowe. I tyle. Wiem, że był Jurgis i Artur, ale to było 10 minut pokazu? PO CO TO? I te wszystkie stragany[*]. Naprawdę. 1 dzień na siłę, tylko po to by było. A wystarczyło odwołać i jutro w (według prognoz) ładnej pogodzie wypaść z jak najlepszej strony.

Marcin.Ostrow24.TV
10 lat temu

Zespół Biało-Czerwone Iskry (Polska) Nie przyleci dzisiaj do Michałkowa z powodu złych warunków atmosferycznych.

ossasunapampeluna
odpowiada  Marcin.Ostrow24.TV
10 lat temu

szturmowe śmigłowce Mi-24 też nie doleciały bo zła pogoda… bez komentarza

kUBA
10 lat temu

Mysle ze pogoda ta ukarala stowarzyszenie miasto blizej lotniska bo jeden z organizatorow pewnien bizmesmen ludziom placi grosze w swej firmie a rok temu ile bylo wstydu ze i akrobaci nie dostali pieniazkow.Pozdrawiam

Zdzichu
10 lat temu

A co ja qźwa dzieciak jestem, żeby się gapić w niebo na latające samoloty. Wolę sobie w telewizorze popatrzeć na spoty wyborcze z Bartoszewskim w roli głównej.

Karol
10 lat temu

SKOPIOWANE ZE STRONY FESTYNOSTROW.PL
Redakcjo, ustalcie jakieś konkretne informacje? Warto jechać? Da się wjechać na parking tak by nie utopić samochodu? Jest chociaż co oglądać? i jakie są szanse na to, że cokolwiek pojawi się w powietrzu? Iskry będą? (Rok temu SU-22 w piękną pogodę nie przyleciało, więc pewnie nie będzie ich)

Marek Radziszewski
odpowiada  Karol
10 lat temu

Karolu – Grunt jest na tyle stabilny, że można swobodnie wjechać (cześć przed hangarami). Przypuszczam, że część przeznaczona na parking nie powinna znacząco odbiegać. Na porannej odprawie, przed godziną 11:00, organizator stwierdził, że wciąż nie wiadomo czy Iskry przylecą. Wszystko zależy od pogody. Sytuacja cały czas będzie się krystalizować. Myślę, że najlepiej swoją wizytę na lotnisku przełożyć na jutro i w odpowiedniej aurze pooglądać pokazy.

9
0
Napisz co o tym sądziszx