OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Czy w więzieniu można schylać się po mydło?

Wokół więziennych toalet narosło wiele mitów. Najczęściej słyszy się historie o tym by lepiej nie podnosić mydła, które spadnie na podłogę. Gdyby osadzony się po nie schylił, wówczas pozostali więźniowie mogliby go zgwałcić analnie. Kolejną sprawą jest prawo do dwóch pryszniców w tygodniu. Kiedyś można było tylko raz w tygodniu skorzystać z więziennej łaźni. Jednak niektórzy więźniowie do tego stopnia stali się wygodniccy, że zaczęli pozywać państwo o niedostateczne prawa w zakresie higieny.

+

O tym jak kiedyś wyglądała kwestia higieny oraz co sądzi o roszczeniowych więźniach wypowiada się Piotr Stępniak. Przesiedział w więzieniu 25 lat. Obecnie jest terapeutą więziennym, należącym do Gedeonitów.

[jwplayer mediaid=”76418″]

 

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
markoni
4 lat temu

moim zdaniem więźniowie powinni pracować na rzecz danego miasta gdzie aktualnie odbywają karę,jednakże powinny być to tworzone jakieś grupy osadzonych razem pracujących pod nadzorem jakiegoś zwierzchnika – najlepiej aby to byli pracownicy SW /emeryci/ oczywiście w jakiś sposób wynagradzani.Gdyż puścić samopas osadzonego to mogło by to się niezbyt przyjemnie kończyć

joloż
5 lat temu

…schyl sie po mydło! Zenek schyl sie po myydłoo… schyyyl sie po myyydłoo, oj Zenek schyyyl sie po myyydłooo….

Muttley
5 lat temu

Śmiesznie się czyta komentarze, które zarzucają taką tematykę – nie chcesz, nie oglądaj. Nie rozumiem w czym problem 😛
A po drugie polecam zapoznanie się z historią Pana Piotra – człowiek który został złamany i dzięki temu narodził się na nowo dzięki izolacji.
Poza tym dobrych Świąt WSZYSTKIM!

:)
odpowiada  Muttley
5 lat temu

Sorry, ale 25 lat za nic nie siedział. Został złamany… Po takim czasie odsiadki – każdy by zwariował, także nikt mi nie wmówi, że ten Pan wyszedł na prostą…

Wlkp
5 lat temu

Jego wzrok na końcu mówi wszystko… Cała rozmowa o niczym…

jahu
5 lat temu

Piotr Stępniak bardzo dobrze gada piona !!!!

morgi
5 lat temu

Prawda.Jak nie Pani prezydent,to znów takie bzdety.

LUK
5 lat temu

Wy już nie macie o czym pisać…

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x