Klęska Platformy zamiast silnego poparcia

Udostępnij
Tweet

Miało być silne poparcie, wyszła klapa. Mowa o wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Ostrowa Wlkp. W miniony weekend w okręgu wyborczym nr 11 czworo kandydatów ubiegało się o mandat radnego w miejsce po Przemysławie Krysztofiaku, który skorzystał z okazji i został posłem.

+

Wybory uzupełniające charakteryzują się niską frekwencją. Ta w minioną niedzielę wyniosła raptem 15,19%. Do walki stanęli Elżbieta Grocholska, radna poprzedniej kadencji, znana z pobierania krwi pacjentom w przychodni przy ul. Mertki; Dariusz Grzybkowski, przedsiębiorca, inicjator wydarzeń kulturalnych związanych z Klubem Gazety Polskiej; Marian Kocik, były członek zarządu powiatu ostrowskiego z ramienia lewicy oraz Joanna Sieradzka, znana z płaczu w czasie publicznych wystąpień w związku ze zwolnieniem jej z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Ostatnia kandydatka miała poparcie lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Na materiałach promocyjnych wspierali ją: Paweł Rajski – starosta ostrowski, Przemysław Krysztofiak – poseł RP, Jakub Paduch – radny Miejski (złote dziecko PO), Jarosław Urbaniak – były prezydent Ostrowa Wlkp. oraz Rafał Żelanowski (radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, psychiatra parkujący na zakazach).

Na 295 osób, które postanowiło skorzystać z demokracji oddało następującą ilość głosów na poszczególnych kandydatów:
Elżbieta Grocholska 158 głosów
Marian Kocik 64 głosy
Joanna Sieradzka 43 głosy
Dariusz Grzybkowski 30 głosów.

Jak widać poparcie głównych filarów ostrowskiej platformy zakończyło się całkowitą klęską. Maciej Klósak na Facebooku skomentował, że jest to mizerny wynik. Przyczyn porażki doszukuje się w przywództwie tej partii w Ostrowie. Domniemywa, że za chwile jej tu nie będzie.
Wiele wskazuje na to, że środowisko związane z prezydent Beatą Klimek wzmacnia się w odróżnieniu od osób skupionych wokół byłego prezydenta Jarosława Urbaniaka. Może to wskazywać, że ostrowska społeczność dała członkom Platformy Obywatelskiej czerwoną kartkę, zresztą już drugą w ciągu miesiąca (utrata kolejnego mandatu w Radzie Miejskiej na korzyść Teresy Burkietowicz).

sieradzka-wybory

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

37 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wyborca PO (żartuję)
8 lat temu

do Joshua: a na czym zasadzają się Twoje domniemania ?

37
0
Napisz co o tym sądziszx