Firma mogła skazić środowisko – interwencja

Udostępnij
Tweet

Na terenie Ostrowa Wlkp. znajduje się firma zajmująca się zbieranie odpadów. Sęk w tym, że powinna ona spełniać szereg norm środowiskowych, a co najważniejsze w sposób należyty przechowywać substancje niebezpieczne dla środowiska. Zgrozę budzi myśl, że jedna z takich firm przechowywała toksyczne odpady pod gołym niebem na ziemi narażając możliwość przedostania się tych substancji do wód gruntowych i skażenia ich.

+

Niedawno Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu, Delegatura w Kaliszu przeprowadził kontrolę jednej z ostrowskich firm. Inspektorzy potwierdzili magazynowanie odpadu proszków powlekających poza magazynem, w miejscu niewydzielonym, nieoznakowanym i niezabezpieczonym przed wpływem czynników atmosferycznych tj. w workach big-bagach i w kartonach (w części uszkodzonych) znajdujących się na paletach na terenie o nieutwardzonym podłożu, co naruszało warunki posiadanego zezwolenia na zbieranie odpadów.

Dodatkowo pracownicy WIOŚ-u stwierdzili magazynowanie w powyższym miejscu następujących odpadów: beczek plastikowych, beczek metalowych, folii w balotach, kartonów, złomu, butelek szklanych, folii luzem, butelek plastikowych (PET), opon gumowych i palet drewnianych.

W związku z powyższymi nieprawidłowościami kontrolowana firma została zobowiązana do nienaruszania warunków zezwolenia na zbieranie odpadów. WIOŚ zapowiedział, że wymierzy kontrolowanej firmie karę administracyjną.

Po 2 tygodniach kontrolerzy ponownie zawitali do firmy i stwierdzili, że odpady farby proszkowej zostały przeniesione do magazynu, a teren został uporządkowany. O sprawie ostrow24.tv zostało powiadomione przez zaniepokojonego mieszkańca.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Pierwsza kolizja na nowym Rondzie Bankowym
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
-noname -
9 lat temu
stolarz
9 lat temu

Mała poprawka… Idąc dalej tropem można zaobserwować identyczny śmietnik przy UL Chłopskiej 14. Wjazd od Staroprzygodzkiej 117.
https://www.google.pl/maps/@51.6249461,17.8054755,71m/data=!3m1!1e3

stolarz
9 lat temu

Polecam Google maps w wersji EARTH
https://www.google.pl/maps/@51.6328846,17.8148919,136m/data=!3m1!1e3 Jeden wielki śmietnik!

stolarz
9 lat temu

A jak myślicie????? SLAM JAM SRAM…

noname
odpowiada  stolarz
9 lat temu

Koleś nie wiesz to się nie wypowiadaj!!! To nie ta firma

stolarz
9 lat temu

Pewna firma w Moszczance, nie składuje, lecz dzień w dzień zatruwa wody gruntowe i scieki kanalizacyjne substancją żrącą. Inspektorom BHP i PiP polecam wizytę w tej firmie. Proponuje wizyte nie zapowiedzianą.

dobry człowiek
9 lat temu

pewnie firma na Wrocławskiej bo tam już kilka lat już tak magazynują

mmm
9 lat temu

Jaka to firma?

8
0
Napisz co o tym sądziszx