Przedszkolaki na sportowo

23 marca 2015 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 6 odbyła się ostrowska edycja PRZEDSZKOLIADA TOUR 2015. W imprezie wzięło udział około 80 przedszkolaków z przedszkoli Ostrowa Wielkopolskiego i okolic, dopingowanych przez swoich bliskich. Była to już 4. edycja Przedszkoliady w Ostrowie. Małym sportowcom medale wręczała Ewa Matecka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

W Przedszkoliadzie udział wzięły: Publiczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, Publiczne Przedszkole im. Wróbelka Elemelka w Lamkach, Niepubliczne Przedszkole „Maja” i dzieci z zajęć stacjonarnych odbywających się na hali Gimnazjum nr 1 w Ostrowie.

Główną atrakcją PRZEDSZKOLIADA TOUR 2015 OSTRÓW WLKP. był mecz piłkarski przedszkolaków na mini-boisku. Wokół boiska rozmieszczonych było wiele różnych stacji z konkurencjami, w których brały udział wszystkie przedszkola.

Patronatem sportowym PRZEDSZKOLIADA TOUR 2015 OSTRÓW WLKP. objęły ostrowskie kluby sportowe – piłkarze nożni i piłkarki TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., koszykarki TS Ostrovia, piłkarze ręczni KPR Ostrovia i siatkarze SALOS Ostrów, którzy dzielnie pomagali i dopingowali młodych sportowców na poszczególnych stacjach. Ciekawostką była stacja hokejowa, na której przedszkolaki celnie uderzały kijem hokejowym w małą piłeczkę trafiając do bramki.

PRZEDSZKOLIADĘ TOUR 2015 patronatem honorowym objęli: Polski Komitet Olimpijski, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym partnerem sportowym imprezy był Polski Związek Hokeja na Lodzie, który w trakcie PRZEDSZKOLIADZIE promuje organizację Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie mających się odbyć w tym roku w kwietniu w Polsce.

Medale i dyplomy wręczyły uczestnikom – Ewa Matecka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego oraz Anna Galant, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6.

– To bardzo dobrze, że dzieci angażują się w działania sportowe już w tak młodym wieku. Jeśli uda się przekonać je do uprawiania sportu może to w przyszłości wpłynąć korzystnie na ich zdrowie fizyczne, a także zdrowe podejście do rywalizacji. Wszystkim, którzy wzięli udział w Przedszkoliadzie serdecznie gratuluję osiągniętych wyników, a naszym ostrowskim sportowcom dziękuję za wzięcie udziału w imprezie i zachęcanie dzieci do aktywności. Słowa uznania kieruję w stronę organizatorów, którzy sprawili dzieciom mnóstwo radości – powiedziała Ewa Matecka, wiceprezydent Ostrowa.

CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx