Morderstwo w Jankowie Przygodzkim (nowe fakty)

W niedzielne przedpołudnie popełniono morderstwo w Jankowie Przygodzkim. Ze wstępnych ustaleń wynika,  że 44-letnią Dorotę L. zamordował jej mąż Zbigniew L. (45 l.). Mężczyzna w niedzielne popołudnie popełnił samobójstwo.

+

Zamordowana kobieta była przedszkolanką w Dębnicy. Zbigniew L. pracował na kolei jako elektryk. Mieli dwoje dzieci. Dziewczynka 7 lat,  a brat kończył gimnazjum (15 lat). W Walentynki małżeństwo było widziane razem jeszcze wieczorem. Feralnej nocy kiedy miało dojść do morderstwa, oboje dzieci spały z babcią na piętrze domu. Jak podaje prokuratura, morderca miał użyć narzędzia tępo-krawędziowego (np. młotka – red.). Rano po godzinie 7:00 na dół zszedł syn, który dokonał makabrycznego odkrycia. Powiadomił mieszkającą w domu obok ciocię. Ta powiadomiła policję.

Co raz głośniej mówi się o tym, że Zbigniew L. miał dowiedzieć się, że jego żona rzekomo go zdradza. Ta informacja musiała być dla niego potężnym ciosem, z którym sam nie potrafił sobie poradzić. Dziwi fakt, że żaden z domowników nie usłyszał hałasów z miejsca zbrodni. Gdy policja prowadziła intensywne działania śledcze – na miejsce ściągnięto policjantów z wydziału zabójstw z Poznania – dotarła informacja o śmierci Zbigniewa L. Miał on powiesić się w lesie pod Ząbkowicami Śląskimi (160 km od Jankowa Przygodzkiego). Na jego ciało oraz porzucony samochód natrafił spacerowicz.

Prokuratura nie stwierdza jeszcze jednoznacznie, że to Zbigniew L. zamordował żonę. Osierocone dzieci przebywają u bliskiej rodziny.

Zwłoki obu osób przekazano do sekcji zwłok w Poznaniu. Zbigniew L. zostawił w aucie list, w którym miał przedstawić motywy działania.

Wideo:

[jwplayer mediaid=”72808″]

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia
Subskrybuj
Powiadom o

160 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin.Ostrów24.tv
9 lat temu

W dniu wczorajszym w programu UWAGA TVN- został wyemitowany odcinek z Jankowa Przygodzkiego „To było dobre małżeństwo. Co sprawiło, że w walentynkowy wieczór mąż zamordował swoją żonę a następnie siebie?”

Materiał można obejrzeć: http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/zabil-zone-i-siebie,159784.html

Mąż
9 lat temu

Morderca!!! Pogrzeb w kościele i na cmentarzu ? Zabił matkę dzieciom ,niech się smaży w piekle,bestia

1 9 10 11
160
0
Napisz co o tym sądziszx