OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Prezydent chce rozdawać pieniądze rodzicom

Pomysł miejskiego becikowego był jednym z punktów programu wyborczego Beaty Klimek. Na wtorkowej konferencji prasowej przedstawiono koncepcję realizacji pomysłu, która trafi pod obrady radnych. Prezydent Klimek chciałaby, żeby rodzice otrzymywali jednorazowo po 500 zł za urodzone dziecko lub po tysiąc złotych w przypadku ciąż mnogich.

+

Prezydent Klimek wychodzi z założenia, że większość ostrowian jest uczciwa. Sądząc jednak po ilości klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej można mieć co do tego wątpliwości. Zamiast darów rzeczowych w postaci paczki gadżetów z logiem miasta, rodzice otrzymają symboliczny zastrzyk gotówki, co w praktyce wystarczy na około 10 paczek sztuk pieluszek Pampers.

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
feel
6 lat temu

a czy w Gminie mają podobny pomysł?

Michał
6 lat temu

Ja i tak jestem zdania że najlepszym prezydentem w tym naszym miasteczku był Pan Torzyński i szkoda ze zrezygnował z kandydowania na rzecz Urbaniaka

emeryt
odpowiada  Zyzio
6 lat temu

Ale te rodziny z niskim dochodem już otrzymują becikowe, bo takie wypłaca MOPS od 2012 roku i to tysiąc złotych. Więc po co teraz tym bogatszym dawać 500 złotych? Nie rozumiem.

Olka
6 lat temu

Ludzie, przecież od razu widać, ze ochłap rzuca po to, żeby się nie czepiać, że nic nie robi. Uwagę odwraca od swoich przekrętów i kupczenia tym i owym, a przede wszystkim naszym miastem.

ela
6 lat temu

Bardzo dobrze, że P.Prezydent myśli o becikowym, ale należy pamiętać, że to stanowiska pracy dają podstawę egzystencji rodzinom oraz że to miejsca w przedszkolach i żłobkach umożliwiają pracę matek które po macierzyńskim chcą wrócić o pracy. A w tych tematach póki co jest cisza.

Zyzio
6 lat temu

Rodzinnego nie ustala Prezydent miasta. A to jednorazowe, dodatkowe becikowe to w wielu miastach jest i nie narzekają. Lepiej dać tym malutkim niż rozdawać nagrody bez opamiętania. A co do rodzin patologicznych to im to ani zaszkodzi, ani pomoże, tam i tak dzieci się rodzą bez opamiętania.

skwaszony
odpowiada  zofijaaa
6 lat temu

Utrzymanie własnych dzieci to zadanie rodziców, a nie państwa, gminy czy jakiegoś urzędu. Skoro chciało się mieć dzieci to trzeba o nie dbać a nie oglądać się na innych i jeszcze żądać wspomagania.

zofijaaa
6 lat temu

Szkoda ze Pani prezydent nie mysli o innych dzieciach ! szkoda ze dzieci urodzone 2014 roku nic nie dostana . a te załosne 77 zl rodzinnego to moze niech Pani wezmie i wyzyje caly miesiac? Dziecko to dziecko . Powinna przynajmniej dac 100 zl kazdemu jako rodzinne !

Kaziczek
odpowiada  ostrowianka30
6 lat temu

“Pieniążki”, to mogą być drobne dla dzieci, żeby się pobawiły 1gr. , 2,5,10gr. Ostrowianeczko trzydziesteczko.

ostrowianka30
6 lat temu

Moim zdaniem takie becikowe to zły pomysł. To tylko pobudzi do reprodukcji ludzi z marginesu społecznego. Lepszym rozwiązaniem jest budowa żłobka. Tak ja uważam. Jeśli Pani Prezydent ma pieniążki do wydania to może zrobimy referendum w Ostrowie na co powinniśmy przeznaczyć te pieniążki.

27
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x