Pijany lekarz zatrzymany

Ponad 2 promile alkoholu posiadał w organizmie 54-letni lekarz, którego wczoraj zatrzymali policjanci w przychodni na terenie jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego. Lekarz podstawowej opieki medycznej w czasie swojego dyżuru przyjął 31 pacjentów.

+

O lekarzu, który może znajdować się pod wpływem alkoholu, policjanci zostali powiadomieni wczoraj około godz. 15:20. Swoje spostrzeżenia na ten temat przekazała funkcjonariuszom kobieta, która chwilę wcześniej korzystała z porady medycznej w gabinecie lekarza rodzinnego.

Policjanci niezwłocznie udali się do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, gdzie poddali 54-letniego lekarza badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie potwierdziło przypuszczenia kobiety. Lekarz był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany lekarz przyjmował pacjentów od godz. 9:30. W sumie w tym dniu z konsultacji medycznej 54-letniego lekarza skorzystało 31 osób. Kartoteki wszystkich pacjentów zostały niezwłocznie przeanalizowane przez innego lekarza, pod kątem stawianych wcześniej diagnoz. Z każdym z nich lekarz nawiązał również osobisty kontakt. Przeprowadzona wstępna analiza nie wykazała bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia przebadanych pacjentów.

W powyższej sprawie ostrowska Policja prowadzi czynności pod kątem narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia
Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ja
9 lat temu

Bardzo dobry lekarz – wiele razy pomagał mi i mojej rodzinie, jak było trzeba, to sam zadzwonił do Wrocławia i załatwił miejsce w szpitalu. Mam nadzieję, że sprawa szybko się rozwiąże.

ZBYŚ
9 lat temu

NAM PODA RĄCZKE DZIŚ

stachu
9 lat temu

Zbychu czy skapowałeś wreszcie , że to o innego doktorka chodzi BARANKU tobie nie trzeba na głupiznę nic pisać bo masz jej tyle że na całe stado osiołkow wystarczy. A CZY CI ODWAGI I ZDOLNOŚCI HAKERSKICH WYSTARCZY ŻEBY TAK JAK LUBISZ PROSTACKO BLUZGIEM WALNĄĆ?

Pacjent
9 lat temu

I dobra

Pacjent
9 lat temu

Zabawne, wszyscy na niego nadawaja a po L4 kazdy k**wa nadawal jak zle i w ogole. Szkoda tylko ze pil moze od dawna stawial diagnozy i w ogole i kazda byla trafna. To k**wy zly lekarz? sami pijecie w pracy a oceniacie. Wezcie patrzcie na swoje dupy a nie oceniacie kogos. Pozdrowienia Panie Janicki i szybkiego Powrotu

33
0
Napisz co o tym sądziszx