Nielegalne automaty do gier

Udostępnij
Tweet
Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Kalisza przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. W ich efekcie zabezpieczono 13 automatów do gier.
+

Ostrowska Komenda Policji, w zakresie  rozpoznania i zwalczenie na terenie powiatu ostrowskiego przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach, ściśle współpracuje ze Służbą Celną. Wczoraj na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zostały przeprowadzone działania, w których wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Kalisza uczestniczyli policjanci z wydziału kryminalnego oraz przestępczości gospodarczej.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili,  że w kilku miejscach na terenie miasta mogą znajdować się nielegalne automaty do gier, co narusza ustawę o grach losowych.

Jak się okazało, podejrzenia policjantów okazały się uzasadnione. W każdym z kontrolowanych punktów ujawniono maszyny, które zgodnie z przepisami nie powinny znajdować się poza kasynami. W trakcie kontroli celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Łącznie, w efekcie kontroli, w ręce celników i policjantów trafiło 13 automatów do gier.

Powyższe przypadki stanowiły naruszenie przepisów  ustawy o grach hazardowych. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, które wyjaśni kto organizował nielegalne gry i kto tym samym poniesie konsekwencje prawne. Dalsze dochodzenie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Kaliszu.

Policjanci i celnicy zapowiadają dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Gry na automatach mogą uzależniać. Najczęściej mówi się o uzależnieniach od używek typu papierosy, alkohol, narkotyki. Tym czasem wiele osób wpada w szpony hazardu. Wszystko zaczyna się niewinnie od okazjonalnych gier. Ale „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Łatwe i szybkie wygrane i chęć jeszcze większych zysków. Człowiek podejmuje stopniowo większe ryzyko i w pewnym momencie okazuje się, że przegrywa potężne sumy pieniędzy. Staje się uzależniony popadając w problemy rodzinne, finansowe i niejednokrotnie wchodzi w konflikt z prawem.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ciężarówka w rowie na trasie Ostrów - Pleszew
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Taka
7 lat temu

A nowych zdjęć kiedy mieliście? tylko stare sprzed dwóch lat?

bartek
9 lat temu

A gdzie to jest?

KosiMazaki
9 lat temu

A niedawno otwarli ten lokal…jak oklejali szyby i zrobili szyld HAPPY podejrzewałem, że to wesoły sklepik z zapachami do szaf, talizmanami, i wkładami do odkurzaczy. Jak by nie było lewizna po całości 😉 a na przeciw drugi HotSpot ;] Najlepiej niech to całkiem zlikwidują bo wiara daje się robić w balona na tych maszynkach.

Jinx
9 lat temu

Proszę więc o całkowitą prohibicje.
Zakaz wyrobów tytoniowych.
Tym czasem wiele osób wpada w szpony używek . Wszystko zaczyna się niewinnie od okazjonalnych drinków czy papieroska. Ale „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Zniwelowanie nerwów, zrelaksowanie się. Człowiek pije/pali coraz więcej i w pewnym momencie okazuje się, że przepija/przepala potężne sumy pieniędzy. Staje się uzależniony popadając w problemy rodzinne, finansowe i niejednokrotnie wchodzi w konflikt z prawem.

mcj
odpowiada  Jinx
9 lat temu

Wszystko jest dla ludzi i każdy jest panem swojego losu. Jeżeli ktoś się idiotą urodził to mu żadna prohibicja nie pomoże.

pies partyzanta z wyrąbanego lasu
9 lat temu

I gdzie ta niby wolność? Hę?

6
0
Napisz co o tym sądziszx