Początek zmian w Holdikomie

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Holdikomu przyjęto jako pierwszy krok idący w kierunku zapowiadanych zmian w funkcjonowaniu miejskiej gospodarki komunalnej. Przede wszystkim dotyczących starań o obniżenie cen za usługi komunalne.

+

Na początku głównym celem ma być przede wszystkim przeprowadzenie audytu w Holdikomie.  Jego przeprowadzeniem ma zająć się nowo powołana Rada Nadzorcza. W jej składzie, zgodnie z wymogami statutowymi, znalazło się pięcioro nowo powołanych członków:

 

  1. Tomasz Lewandowski, przewodniczący RN, radca prawny
  2. Anna Stawicka, sekretarz RN, radca prawny
  3. Józef Wołoszczuk, zastępca przewodniczącego RN, manager, ekonomista
  4. Marek Nowiński, członek RN, manager, ekonomista
  5. Joanna Stasińska, członek RN, specjalistka w zakresie finansów i rachunkowości.

Prezydent Beata Klimek za sprawą nowej Rady Nadzorczej spodziewa się m.in. przeprowadzenia audytu wraz z przedstawieniem jego wyników, położenia większego nacisku na kontrolę i analizę kosztów Holdikomu, a także na celowość i zasadność jego dotychczasowej struktury organizacyjnej, która w ostatniej kadencji była oceniana przez część samorządowców jako zbyt rozbudowana i powodująca zbyt wysokie koszty.

Niewykluczone, że to już ostatni skład Rady Nadzorczej Holdikomu w historii tej spółki. Beata Klimek nie wycofuje się bowiem z zamiaru likwidacji Holdikomu, który był jednym z punktów jej programu wyborczego, gdy ubiegała się o urząd prezydenta miasta.

Zanim to jednak nastąpi, musimy dokładnie przyjrzeć się sytuacji wewnątrz spółki. Musimy sprawdzić jej zobowiązania oraz dokładnie prześwietlić jej aktualną sytuację finansową. Mam nadzieję, że nowa Rada Nadzorcza dostarczy nam wielu niezbędnych informacji w tym zakresie –  wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Należąca w stu procentach do miasta spółka Holdikom SA w ostatniej kadencji samorządowej była osią sporu między ówczesnymi władzami miasta a przedstawicielami opozycji. Holdikom krytykowano wtedy m.in. za pobieranie zysków od spółek zależnych oraz wysokie koszty działalności, które w szczytowym okresie, tj. 2012 r. wyniosły ponad 5 mln złotych.

CZYTAJ  Żadna z 5 osób nie przyznaje się do kierowania

 

Tomasz Lewandowski, nowy przewodniczący Rady Nadzorczej Holdikom SA jest radcą prawnym, ukończył także Akademię Ekonomiczną w Poznaniu oraz studia podyplomowe – zarządzanie przedsiębiorstwami. Jest przedstawicielem Miasta Poznania w Związku Międzygminnym „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”. Tomasz Lewandowski jest również Radnym Miasta Poznania, przewodniczącym Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej Rady Miasta Poznania

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
9 lat temu

Tańsze usługi komunalne-dobry żart
Nowy Prezes OZC S.A.- Przyznaje podwyżki/awans/stanowisko w RN w Skwierzynie ludziom, którzy pomogli mu zająć fotel prezesa. A my za to zapłacimy , wyższymi rachunkami za ciepło.

Koziabrodka-Wojewoda Lęczycki
9 lat temu

Świata nie naprawimy, bo się zwyczajnie nie da, o czym przekonują jego dzieje, ale przyzwoity człek może wynieść pożytek z tego, że na świecie są złodzieje, krętacze, oszuści, skorumpowani urzędnicy itd.
Dzięki temu wiemy przez porównanie ile sami jesteśmy warci i podobni nam ludzie godni szacunku 🙂
Bo człowiek uczciwy jest jak prawdziwy artysta pośród miernot.
To wielka rzecz i prawdziwa wartość dająca satysfakcję, jeśli zdamy sobie z tego sprawę. 🙂
Oczywiście trzeba przeciwstawiać się nikczemności i złu i je demaskować, ujawniać i szeroko pokazywać, a następnie osądzać i stosownie do wagi czynów karać złoczyńców, bo dzięki temu ludzkość nie stacza się do stanu skrajnego zbydlęcenia. Ot co politykierzy niemili. Nocy wolnej j od złodziejów życzę i gratuluję zdanych egzaminów w Ministerstwie na Kruczej ulicy.

Holdikomowiec
9 lat temu

Został zwolniony m.in. teść Krzysia Urbaniaka (brata Pana Prezydenta) 🙂

Ola
odpowiada  Holdikomowiec
9 lat temu

Nie martwcie się o teścia(byłego przewodniczącego rady nadzorczej Holdikomu0. Poczytajcie sobie wpisując w google – Krzysztof Urbaniak Poznań

19
0
Napisz co o tym sądziszx