Skutki Orkanu Felix

Udostępnij
Tweet

Orkan Felix przeszedł o godzinie 20:00 przez obszar powiatu ostrowskiego. Zaczęło się od ulewnego deszczu, który po 10 minutach ustąpił. W tym samym czasie odnotowaliśmy mocne podmuchy wiatru. Według stacji meteorologicznej prędkość wiatru dochodziła do 95 km/h na obrzeżach miasta.

+

Strażacy mieli kilkanaście zgłoszeń. Porównując to do letnich wichur, można powiedzieć, że nie było zbyt wielu interwencji. Zaczęło się od zerwanego dachu we wsi Walentynów (gm. Raszków). Wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego. Chwilę później jedno z drzew przy ul. Konopnickiej przechyliło się w stronę drogi i zagrażało przejeżdżającym pojazdom. Na terenie Ostrowa Wlkp. było również niebezpiecznie na ul. Odolanowskiej gdzie po każdej wichurze spadają gałęzie z pobliskich topól na drogę wojewódzką. Ostatnie zdarzenie na terenie Ostrowa Wlkp. miało miejsce na ul. Poznańskiej gdzie wiatr zerwał linie telekomunikacyjne.

W powiecie ostrowskich doszło do kilku interwencji. W Gutowie przewrócone drzewa zatarasowały drogę. Na miejscu akcję udrażniania drogi podejmował zastęp OSP Sobótka. W gminie Nowe Skalmierzyce również odnotowano przewrócone dwa drzewa, które zostały usunięte.

We Fabianowie wichura zerwała dach z budynku mieszkalnego. Noc zapowiada się już w miarę spokojnie. W najbliższych dniach temperatura będzie wynosiła około 3 do 5 st. Celsjusza. Mocniejsze podmuchy wiatru wystąpią również w nocy z niedzieli na poniedziałek.

[jwplayer mediaid=”72167″]

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poseł został potrącony
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jakub.R
8 lat temu

Straż Pożarna to jedyna instytucja w Polsce która pomaga a nie szkodzi zwykłemu obywatelowi .

matka bolesna
odpowiada  Jakub.R
8 lat temu

Policja mi pomogła. Dziękuję Wam i nie popuszczajcie cwaniakom.

idzio
odpowiada  matka bolesna
8 lat temu

Zobaczymy czy będziesz miała takie zdanie jak Ci mandat za coś wlepia z 500 zł 🙂

Zoha
8 lat temu

Może ktoś by się zajął w końcu drzewami na odolanowskiej za mostem na działkach… drzewa obrośnięte całe jemiołą za każdym podmuchem wiatru gałęzie się odrywają i spadają na ulice i nikt nie reaguje…

bibi
8 lat temu

stare drzewa są

heniu
8 lat temu

Matka bolesna ciebie chyba ta sciana znalazła a Chrystus cie opuscił ty z Rydzykiem sie nadajecie do tarcia chrzanu

bibi
8 lat temu

słabe dzewa

rowerzesta
8 lat temu

To ja z Geniem jechaliśmy na rowerze i od tego taki podmuch wiatru powstał , ze te drzewo się tak przewróciło ?

60latek
8 lat temu

Co na to Ochrona Środowiska? Dla kogo kara za przewrócone, następnie wycięte drzewa.

boss
odpowiada  60latek
8 lat temu

Karą należy obciążyć pana Feliksa Orkana.

matka bolesna
8 lat temu

Powiadam wam, to zemsta Boga za to że płacicie i czcicie szatana Owsiaka. Zastanówcie się jeszcze raz grzesznicy zanim przyroda rękami Boga wyrządzi wam krzywdę. Po stokroć lepiej płaćcie i czcijcie ojca wielmożnego Rydzyka, a grzechy wasze odkupione będą. Idźcie z pokojem

bolo
odpowiada  matka bolesna
8 lat temu

Pobiegnij i schyl głowę, ściana się z pewnością znajdzie:)

katolik
odpowiada  matka bolesna
8 lat temu

A ja Ci powiadam – udaj się na oddział psychiatrii ul. Limanowskiego przy Medycynie Pracy a jak to nie pomoże (a na pewno nie) to jedź do Antoniego ul. Limanowskiego tam padnij na kolana i proś o pomoc na nogi bo na głowę już za późno.

PS
odpowiada  matka bolesna
8 lat temu

Po takim „WIELMOŻNYM”, mój dziadek na koń wsiadał!

kingus
odpowiada  matka bolesna
8 lat temu

matka bolesna z jakiej ty sekty jesteś ,pewnie tych czarnych co a od owsiaka to ty sie odp………. bo żeby nie on to byś 10lat czekała na operacje mózgu w szpitalu

wikary
odpowiada  matka bolesna
8 lat temu

Ale wieje w powiecie co niektórym.. poprzewracalo im w glowach dosc srodze i mocno czy daja rade nie wiadomo bo nie krzaki i drzewa wywoluja wiatr chociaz go slychac ale nie widac czesto wiele zeczy nie widac Nawet ,,wrobel,, nie wylecial dzis z gniazda bo sie boi ze dostanie tez przeciagu .

16
0
Napisz co o tym sądziszx