OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zabrali dzieci pijanej matce

Pewnie niewielu z nas wie, ale rodzice nie mogą być pijani w czasie gdy mają pod opieką własne dzieci. Kultura picia w naszym kraju pozwalała domniemać, że nietrzeźwi rodzice to nic niezwykłego. Jednak prawo jest w tym momencie bezwzględne. Przekonała się o tym 40-letnia ostrowianka. Policjanci otrzymali informację, że kobieta wychowująca kilkoro dzieci znajduje się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze po zbadaniu kobiety na zawartość alkoholu nie mogli wyjść ze zdumienia – matka miała w organizmie aż 2 promile alkoholu.

+

Interwencja policjantów rozpoczęła się w czwartek o godzinie 19:30. Pod opieką kobiety znajdowały się dzieci w wieku 10 i 13 lat oraz 16 miesięczne niemowlę. Wezwano na miejsce pogotowie. Lekarz po zbadaniu dzieci, nie stwierdził u nich obrażeń. Policjanci ponadto ustalili, że kobieta posiada nadzór kuratora sądowego, którego wezwano na miejsce. W porozumieniu z sędzią rodzinnym podjęto decyzje o przekazaniu dzieci do pogotowia rodzinnego, co nastąpiło o godzinie 23:15. Nietrzeźwa kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia.

Policja prowadzi czynności sprawdzające czy kobieta nie naraziła swoich dzieci na utratę życia lub zdrowia. Decyzje w sprawie dzieci podejmie Sąd Rodzinny.

28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ksns
4 lat temu

Do 18 roku interesują się dziećmi i za byle co odbierają. A jak ukończy 18lat to mają wyjebane co sie dzieje dalej z taka osoba bo juz nie jest dzickiem

1610
6 lat temu

To chyba nie w naszym Łostrówku i nie nasza Policja. Znam osobiście przypadek: 7 letnie dziecko i prawie co dzień pijana matka oraz jego ojciec, jej konkubent. Od ok 3 lat nie ma tygodnia bez interwencji policji. Pijaństwo i awantury domowe. Pijani oboje i policja nawet nie wyjmuje alkomatu bo twierdzą, że nie mogą badać trzeźwości w tym przypadku. (jakim?). Przypadek tej patologi (kobieta wyrzucona z pracy za wódę, jej konkubent po kilku wyrokach, odsiadkach, notorycznie bezrobotny, niebieska karta, nadzór kuratora MOPS i sądowego) zna osobiście Pan komendant Policji, szef MOPSU, prokuratura rejonowa i okręgowa i sąd. Powiadomiony był nawet Rzecznik Praw Dziecka. Sąsiedzi są świadkami interwencji, przesłuchiwani jako świadkowie na Policji. Mówią co widzą i co wiedzą. Nie ukrywają niczego. Dzielnicowy prawie tam mieszka. Rodzinkę utrzymuje ich MOPS. Dotuje wydatki, ubiera itd. Pieniądze dane do ręki np na prąd są przepijane. Po odłączeniu prądu pracownik MOPSU pilnuje na poczcie swą podopieczną aby nie przepiła kolejnej zapomogi i zrobiła opłaty. Długi czas dziecko nie miało dostępu do TV, najzwyklejszych bajek, nie mówiąc o internecie czy komputerze. Do tego wizyty komornika. I co? I nic. NIKT SIĘ TYM DZIECKIEM NIE PRZEJMUJE. Nikogo nie obchodzi, że dziecko na co dzień ma w domu pijanych opiekunów, słyszy tylko przekleństwa, a obiad przynoszony ze szkoły zjada mu kochający tatuś (ojciec jeszcze dwóch innych dzieci, z innymi kobietami, którymi wcale się nie interesuje). Nikogo nie obchodzi, że dziecko śpi z pijanymi “rodzicami” i psem na jednym tapczanie, a wszystko dzieje się w jednym pomieszczeniu, które zajmują. A wszystko to pod nadzorem aż dwóch kuratorek. Niech więc po tym jednym artykule Pana redaktora nikt nie nabierze przekonania, że u nas tak bardzo dba się o dzieci. Widocznie ta Pani musiała się komuś “ważnemu” w jakiś sposób narazić, że wycięto jej taki numer z zabraniem dzieci.

sekretarz45
6 lat temu

W myśl ustawy o wychowaniu w trzeżwosci i przeciwdziałaniu alkoholizmowi k,każa osoba ktoa ma 0,25 mg w wydychanym powietrzu i 0,5 w krwi jest PIJANA!( w stanie nietrzeżwosci) Czyli wystarczy piwo i dzieci ci odbiorą!!!!Absurd!! Ile dzieci należy odebrać rodziną!!y iśc pod most wypić i wytrzezwiec i do dzieci!!

ja
6 lat temu

To nie pierwsza o nie ostatnia rodzina w Polsce.Takich jest wiecej.Wazne ze nie naduzywala przemocy wdlug dzieci.

Daria
odpowiada  lol
6 lat temu

Sprawa do MOPSu była zgłaszana ale oni przyszli po wcześniejszym powiadomieniu i nic nie zrobili. Na jednym przyjściu się skończyło.

kra
6 lat temu

Pijana była fakt,nie wolno tak się upijać skoro ma się dzieci ,ale pamiętajcie ,że to nadal matka i można to inaczej rozwiązać.MOPS powinien się tym zająć skoro sama sobie nie radziła.Ktoś powinien najpierw jej pomóc.Nikt nie zapyta dlaczego pije ,każdy tylko potrafi osądzać “Nie sądź,abyś sam nie był osadzany”.
Nie sądzę by dzieciaczkom było lepiej w pogotowiu

lol
odpowiada  Daria
6 lat temu

Najlepiej wypowiadać się na publicznym,co nie? Jak coś wiesz to idz do mopsu i zgłoś rodzinę,a nie czekaj na kolejną tragedie.

Daria
odpowiada  Magda
6 lat temu

Ktoś mógłby się zainteresować tą rodziną. Biedne dzieci patrzą na rodziców jak są wiecznie narąbani, wdychają smród od fajek i brudu i nie mają żadnych warunków na normalne życie.

miki
odpowiada  Magda
6 lat temu

Zostaw tą kobietę w spokoju. Zainteresuj się lepiej swoim życiem i swoimi dziećmi jeśli je masz.

Magda
6 lat temu

A to czasami Jadzi ze Spokojnej nie zabrali dzieci?? Ona jest taka pijuska więc nic nie byłoby w tym dziwnego

28
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x