OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kryminały 10 grudnia 2014

Wymierzyli “sprawiedliwość” na własną rękę

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali trzech sprawców pobicia, do którego doszło w minioną niedzielę w Przygodzicach. Pokrzywdzony na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń, a powodem takiego zachowania były wcześniejsze nieporozumienia pomiędzy nimi. Teraz całej trójce mogą grozić 3 lata więzienia.
+

Z nieporozumieniami, sprzeczkami czy też po prostu różnicą zdań spotykamy się na co dzień. W kontaktach międzyludzkich wydaje się to być rzeczą naturalną. Natomiast siłowe rozwiązywanie tych problemów nie należy już do dobrych praktyk i ogólnie przyjętych obyczajów.

Przekonało się o tym trzech młodych mieszkańców gminy Przygodzice. W minioną niedzielę, wymierzyli „sprawiedliwość” na własną rękę, co oczywiście nie miało nic wspólnego z obowiązującym porządkiem prawnym. Pokrzywdzony oraz napastnicy znali się wcześniej i pochodzą z tej samej miejscowości. Kiedy 26-latek zjawił się pod domem jednego z nich, pomiędzy nim a trójką mężczyzn doszło do sprzeczki. Na argumentach słownych jednak się nie zakończyło. Agresorzy przeszli do rękoczynów i pobili 26-latka.

Całą trójkę napastników, w wieku od 20 do 23 lat, zatrzymali policjanci z ogniwa patrolowego ostrowskiej komendy. Wymierzeniem sprawiedliwości w świetle prawa zajmie się teraz sąd. Prokurator wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za przestępstwo pobicia może im grozić do 3 lat więzienia.

Miłośnik gier komputerowych

Płyty CD z grami o wartości prawie 1500 złotych, padły łupem złodzieja na terenie jednego z supermarketów w Ostrowie Wielkopolskim. Kilka dni później złodziej wpadł w ręce pracownika ochrony tego sklepu i został przekazany policjantom. Sprawca usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży, za co może mu grozić do 5 lat więzienia.

Kradzież miała miejsce pod koniec listopada i na początku grudnia tego roku w jednym z ostrowskich supermarketów. Złodziej skradł płyty CD z grami o wartości prawie 1500 złotych. Podejrzanego o kradzież mężczyznę zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. Niezrażony złodziej kilka dni po dokonanych kradzieżach pojawił się ponownie w tym samym sklepie. Rozpoznany przez pracownika ochrony został ujęty i przekazany wezwanym na miejsce policjantom.

Mężczyzna przyznał się policjantom do tych przestępstw. Skradzione płyty sprzedał przypadkowo napotkanym osobom.

36- letni sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży, za co może mu grozić do 5 lat więzienia.

Młodzi Odolanowianie

Kradzieże i włamania to przestępstwa, których dopuściło się dwóch 17 i 18-letnich mieszkańców Odolanowa.  Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy. Za dokonanie tych przestępstw 18-  latkowi może grozić do 10 lat więzienia. Natomiast jego młodszy kolega odpowie przed Sądem Rodzinnym.
+

Na początku grudnia tego roku w Odolanowie nieznani sprawcy włamali się do jednego ze sklepów. Złodzieje skradli wówczas kilkaset złotych i telefon komórkowy. Kilka dni wcześniej, w podobny sposób usiłowano włamać się do innego sklepu, lecz tam złodzieje niczego nie zdołali ukraść.

Sprawą włamań zajęli się ostrowscy kryminalni. Wszystko wskazywało na to, że w obu przypadkach przestępstw dokonał ten sam sprawca lub sprawcy. Zebrane informacje i sprawdzenia w lokalnym środowisku przestępczym, doprowadziły policjantów do 18-letniego mieszkańca Odolanowa. W minioną niedzielę został on zatrzymany w swoim mieszkaniu.

W świetle posiadanych przez policjantów dowodów, 18-latek przyznał się do włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem. Kryminalni ustalili ponadto, że przestępstw tych dokonał wspólnie z młodszym, 17-letnim kolegą.

Policjanci dokonali analizy wcześniejszych spraw, w których nie ustalono sprawców. Okazało się, że na koncie 18-latka są jeszcze dwa inne przestępstwa. We wrześniu włamał się do sklepu, skąd skradł ponad 300 złotych, a w lipcu jego łupem padł rower wartości 800 złotych. Przestępstw tych dokonał również na terenie Odolanowa.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w sumie cztery zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Starszemu z nich grozi do 10 lat więzienia. Z kolei jego młodszy kolega, za popełnienie czynów karalnych, odpowie przed Sądem Rodzinnym.

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
johny
6 lat temu

do widza. podaj mi swoje dane kontakowe a chetnie spotkam sie wymienimy.

ben
odpowiada  gość
6 lat temu

nie

ben
odpowiada  Dzoana
6 lat temu

nie

gość
6 lat temu

To nie był przypadkiem Kujawa ?

Dzoana
odpowiada  ben
6 lat temu

Moze podaj jeszcze numer telefonu I pelne imie I nazwisko. Ludzie – zastanowcie sie…

ben
odpowiada  widz
6 lat temu

chlopak z osiedla przyroda

widz
6 lat temu

pytanie dotyczace wymierzenia sprawiedliwosci na wlasna reke, ma ktos moze informacje na temet chlopaka ktory zostal pobity ? jakies danke kontaktowe do niego ?

dziadek
6 lat temu

u Hajta (pijalnia piwa kolo kanalu) byla klotnia wytypowano dwoch do pojedynku byly to lata szejdziesiate gleboka komuna ale byla kultura w narodzie i honor

mariola
6 lat temu

za kradziez wiecej grozi niz za pobicie jednej osoby przez trzy ? Polskie prawo…

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x