Najlepsi z ostrowskich wolontariuszy

W ostatnich dniach wręczono statuetki wolontariuszom z okazji Ostrowskiego Dnia Wolontariusza.Nagroda z założenia ma trafiać do osób z największym sercem w Ostrowie.

+

Organizowany po raz czwarty Ostrowski Dzień Wolontariusza  jest  świętem wszystkich ostrowskich wolontariuszy,  okazją do promowania szlachetnej idei wolontariatu oraz  budowania  życzliwego i przyjaznego klimatu dla różnych działań społecznych i poszanowania energii wkładanej w bezinteresowną pomoc.

Podczas tegorocznej uroczystości tytuł Ostrowskiego Wolontariusza Roku otrzymały cztery osoby: Stanisława Szczotka,  Maria Majchrzak, Kinga Rajfur oraz Renata Jelak – Henschel.  Statuetki z symbolem serca nagrodzonym wręczył  Jarosław Urbaniak.

Statuetki znalazły się w rękach ludzi, których na co dzień nie widać. Gdy pojawił się pomysł,  by w Ostrowie Wielkopolskim nagradzać wolontariuszy to myślałem o sportowcach, którzy ciężko trenują, nikt ich nie widzi, mają wiele wyrzeczeń, ale później dobiegają do mety,  zdobywają mistrzostwa, stoją na podium. Wolontariusze tego nie mają. Ich codzienna rzetelna praca na rzecz innych wynagradzana jest czasem tylko uśmiechem. Chciałem, aby raz do roku tych najlepszych z najlepszych, tych z największym sercem w Ostrowie Wielkopolskim pokazać – powiedział prezydent Jarosław Urbaniak.

Kinga Rajfur uczennica Zespołu Szkół Usługowych i  jedna z nagrodzonych  podkreśla, że wolontariat jest czymś, co daje jej siłę do działania i wielką radość.

Wolontariat  jeszcze bardziej nakręca mnie do życia. To, że mogę komuś pomóc, to, że mogę iść do więzienia modlić się z  ludźmi, to, że mogę porozmawiać w szpitalu z osobami, które tam są i tam pracują. Te spotkania bardzo wiele mnie uczą, ale też dają mi siłę do życia i wielką radość, dają mi przekonanie, że jestem potrzebna. Na pewno  chcę służyć ludziom i to służyć dobrze – wyjaśniła Kinga Rajfur.

Organizatorem imprezy było miasto Ostrów Wielkopolski przy współudziale  Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” działającego przy ostrowskiej Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I.

Koło świętuje w tym roku  10 – lecie swego istnienia. To czas, by podziękować rodzicom oraz wszystkim tym, którzy działają w szkolnym wolontariacie. Dziękuję serdecznie za okazane serce i zaangażowanie – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Dorota Cieśla.

Podczas uroczystości koło wolontariatu przy SP 5 „Pomocna Dłoń” wystawiło przedstawienie „Rzepka”.  Piosenkę „Uleczyć świat” wykonał Paweł Okrój, uczeń SP 5. Imprezę uświetnił występ artystyczny Małgorzaty Puchalskiej.

 

Tytuł Ostrowskiego Wolontariusza  Roku 2014 otrzymali:

Stanisława Szczotka –  jest wolontariuszką  w Hospicjum św. Józefa. Pomaga  osobom chorym i ich rodzinom. Prowadzi magazyn i wypożyczalnię sprzętu medycznego. Instruuje rodziny osób chorych  w zakresie jego działania. Stanisława Szczotka jest osobą wyjątkowo życzliwą,  cierpliwą i odpowiedzialną. Swoją pracę wykonuje zawsze  z dużym poświęceniem. Zaangażowana w różne formy działań podejmowanych przez wspólnotę hospicyjną. Lubiana i ceniona przez chorych, ich rodziny i wolontariuszy.

Maria Majchrzak jest wolontariuszką w Hospicjum św. Józefa. Opiekuje się osobami chorymi na nowotwory w ich domach. Maria Majchrzak  jest osobą obdarzoną wielkim sercem, zawsze otwartym dla osób potrzebujących pomocy. Swoją pracę wykonuje   z dużym poświęceniem. Systematycznie podnosi  wiedzę zawodową. W aktywny sposób promuje idee hospicyjne poprzez organizowanie  i udział w  akcji „Pola nadziei”.

Kinga Rajfur – uczennica Zespołu Szkół Usługowych.  Jej przygoda z wolontariatem ma różne oblicza. Kinga Rajfur jest wolontariuszką w szpitalu na oddziałach Chirurgii Ogólnej, SOR, Neurologii. Podczas swoich dyżurów pomaga personelowi medycznemu, a także wspiera psychicznie pacjentów. Kinga jest również wolontariuszką w Bractwie Więziennym, gdzie pomaga w resocjalizacji więźniów. Kinga znajduje czas, aby pracować z dziećmi w Świetlicy Profilaktyczno- Wychowawczej prowadzonej przez Stowarzyszenie Konferencji Św. Wincentego a’ Paulo. Aktywnie włącza się w akcje pomocowe organizowane na terenie szkoły.

Renata Jelak – Henschel – inicjatorka powstania i koordynator działań szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” działającego przy ostrowskiej Szkole Podstawowej nr 5 . Renata Jelak- Henschel jest osobą otwartą na potrzeby drugiego człowieka. Z wielka pasja  i zaangażowaniem podejmuje działania na rzecz potrzebujących. Promuje postawę prospołecznąi uwrażliwia uczniów na potrzebę niesienia pomocy. Współpracuje z wieloma podmiotami zajmującymi się  wolontariatem.

POLECANE NEWSY

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Magdalena Pawlicz
7 lat temu

Zobaczcie jak tacy,, wspaniali ludzie.., mało obchodzą społeczeństwo.Na portalu o polityce wrze, tutaj cichutko i skromniutko.O czymś to świadczy.Prawda????????????????/

ris
7 lat temu

ktos zapomniał o tych ludziach ktorzy pracuja jako wolontariusze szptaliku na 3 MAJA

lilo
7 lat temu

Takich ludzi wciąż jest za mało !

Magdalena Pawlicz
7 lat temu

Propozycja—- zamiast ,,obiadków,, w Ratuszu dla zasłużonych dla Ostrowa, czy coś w tym stylu, proponuję przekazać pieniądze wolontariatom!!!!!!!!!!!!!!!

Magdalena Pawlicz
7 lat temu

Nie znajduję słów uznania ,podziękowania dla osób zajmujących się wolontariatem.Ludzie którzy nigdy nie zetknęli się z pielęgnacją chorego na nowotwór , nie maja,, zielonego pojęcia ,,jaki to jest wysiłek fizyczny i psychiczny.Pokazywanie ,nagradzanie , wyróżnianie tych osób powinno być na porządku dziennym, chociaż……………. oni tego nie oczekują. Miałam szczęście skorzystać z takiej pomocy kiedy sama już nie dawałam sobie rady, przy końcu życia ojca.Kłaniam się nisko,dziękuję z głębi serca.

Ralf Wieczorek
7 lat temu

Ciekawe kto dziecko wpuszcza na wolontariat do Szpitala gdzie leżą ciężko chorzy pacjenci …..

Magdalena Pawlicz
odpowiada  Ralf Wieczorek
7 lat temu

Tylko to pan widzi??????????Niech się pan pokłoni tym ludziom i wyśle 1 % z podatku na ten cel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7
0
Napisz co o tym sądziszx