Wyborcza refleksja przed ciszą…

Udostępnij
Tweet

Już w niedzielę ostrowianie staną przed dość trudnym wyborem. Razem wybierzemy osobę, która będzie nas reprezentować przez najbliższe cztery lata. Mamy do wyboru obecnego prezydenta oraz Beatę Klimek, która przez cztery lata jako radna składała szereg interpelacji w sprawach mieszkańców. Wśród ostrowian znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że w niedzielę będą wybierać tzw. mniejsze zło. Inni zaś w ciemno zagłosują na swojego faworyta, bo go znają, bo mają lub mogą robić z nim interesy.

+

Prezydent Ostrowa Wlkp. ma co roku do wydania około 45 milionów złotych na inwestycje. Trzeba chyba przespać cztery lata, żeby nie potrafić wydać tych pieniędzy na tak proste rzeczy jak place zabaw, remonty ulic czy utwardzenie następnych. Prezydent w swojej kadencji korzysta z obszernego sztabu urzędników, którzy realizują wyznaczone zadania. To oni piszą wnioski o środki unijne, to oni obsługują petentów czy inwestorów. Wyobraź sobie, że masz tyle pieniędzy do wydania. Na poczekaniu każdy z nas wymyśliłby listę pomysłów do realizacji. Ale w pewnym momencie kreatywność każdego z nas się skończy. Dlatego zmiany prezydentów, które obserwujemy co cztery lata w Ostrowie Wlkp. sprawiają, że pomysłów na wszechstronny rozwój miasta nie brakuje.

Nieważne są oceny agencji ratingowych, zyski spółek lecz najważniejsze jest dobro naszych rodzin i to by mieszkańcom Ostrowa żyło się lepiej.

Bycie prezydentem to prestiż, ale nie tylko. To również dobra pensja wynosząca kilkanaście tysięcy złotych oraz możliwość nagradzania podwładnych urzędników za niekoniecznie dobre pomysły. To niestety również pole do nadużyć. W ostatnim czasie wiele się słyszy o niegospodarności – choć pewnie należałoby użyć mocniejszego określenia. Dlatego prezydent powinien mieć świadomość, że każda wydana złotówka, to złotówka odebrana mieszkańcom. I lepiej dla nas będzie gdy zainwestujemy ją w rozwój miasta, a nie będziemy fundować wakacji koleżance czy koledze.

Prezydent powinien całe cztery lata być otwarty na pomysły mieszkańców. Marzy mi się prezydent, który przyjmie nawet 19-latków, którzy mają pomysł zorganizować koncert Hip-Hopowy. Doświadczenie pokazuje, że nie będąc w „rodzinie” rządzących, nie ma czego tam szukać. Prezydent jest dla mieszkańców. Powinien ich szanować całe cztery lata. Znać ich problemy, a co najważniejsze próbować je rozwiązać.

To w Twoich rękach spocznie los Ostrowa na kolejne cztery lata. Nieodpowiednio głosując możesz dać przyzwolenie wielu patologiom, które zalęgły się w Ostrowie.

Ostrow24.tv zawsze informowało Was inaczej niż inne media. Pokazywało prawdziwy obraz naszego miasta. Laurki można było usłyszeć w rozgłośni radiowej, przeczytać na łamach wielu gazet czy obejrzeć na szklanym ekranie. Jest takie powiedzenie: „Prawda rodzi nienawiść”. Doświadczamy jej, ponieważ nie wszystkim podoba się co i jak piszemy. Dążymy by Ostrów Wielkopolski został miastem tworzonym otwarcie przez mieszkańców.

Życzę sobie i wszystkim ostrowianom nowego, dobrego prezydenta dla którego liczą się przede wszystkim mieszkańcy. Pamiętaj, nie ma idealnego kandydata, tak jak nie ma idealnej drugiej połówki w związku. Idź w niedzielę zagłosować, bo inaczej zrobią to za Ciebie ci, który zależy na utrzymaniu ciepłych posadek i możliwości wyprowadzania pieniędzy. Rozmawiaj z rodziną oraz znajomymi – wiedz, że dzisiaj prezesi spółek obdzwaniali swoich znajomych i mobilizowali wiadomy elektorat.

Od północy zacznie obowiązywać CISZA WYBORCZA. Informujemy, że nie wolno lajkować, udostępniać, komentować materiałów mających związek z wyborami.

sondaz-ii-tura-B

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
paweł
9 lat temu

no jak tam Jarek ? spakowany ?

PRL
odpowiada  paweł
9 lat temu

najwazniejsze – laptopa nie zapomniec p. Jarosławie – a nastepnie zgłosić sie do Ostrowskiego Urzedu Pracy,jako bezrobotny :)))

Monarchista
9 lat temu

koniec aroganctwa, obłudy i fałszu…tylko Pani Klimek…

Bernadetta
9 lat temu

Tylko Urbaniak!

Inwestor
9 lat temu

Gdybym miał do wydania tyle kasy co prezydent, to połowę bym przehulał, a resztę zainwestował w markowe trunki.

Polak
9 lat temu

wybór jest naprawdę bardzo prosty prostszy już być nie może CZAS NA ZMIANY

Iza
odpowiada  Polak
9 lat temu

Każdy z wyborców słucha bajek,
na nich buduje nadzieje, marzenia,
a gdy przychodzi co do czego,
to widać, że się nic nie zmienia. )
Mnie przed każdymi wyborami
to irytuje i to złości,
że wszelkie dawane obietnice
nijak się mają do rzeczywistości.
/ do urn – po prostu do urn…/ Czas na zmiany.

marek
odpowiada  Iza
9 lat temu

Zobaczymy jak tym razem będzie. Urbaniakowi dziękujemy, niech szuka innej posady. Pani Klimek górą!

kura domowa
9 lat temu

tylko p. Klimek !!

suzuki
9 lat temu

I znów obrobiliście tyły Urbaniakowi nieładnie

Michu
odpowiada  suzuki
9 lat temu

Musi być chyba jakaś równowaga w przyrodzie?
Dobrze, że redakcja nie ukrywa swoich sympatii politycznych i szczerze pisze co myśli o obu kandydatach.
Reszta partyjnych mediów finansowanych przez PO niezbyt pochlebnie wyraża się o Klimkowej i rzetelności tam nie uświadczysz.

emili
odpowiada  Michu
9 lat temu

a tu jest rzetelność

12
0
Napisz co o tym sądziszx