Pazerna władza?

Ten artykuł nie powstałby gdyby nie dociekliwość dziennikarzy z redakcji Faktów Ostrowskich, którzy w ostatnim numerze opisali cynizm włodarzy miejskich – wiceprezydent Marleny Maląg oraz sekretarza Andrzeja Baraniaka. Mowa o nagrodach za jakże „szlachetną” akcję nakarmienia podróżnych na ostrowskim dworcu w styczniu br. Przypomnijmy, że wtedy kilka pociągów zostało unieruchomionych z powodu oblodzenia sieci trakcyjnych.

+ {openx:3}

Gdy pojawiły się pierwsze informacje o unieruchomionych pasażerach, Marek Radziszewski, dziennikarz ostrow24.tv, wyszedł z inicjatywą zorganizowania ciepłych posiłków dla podróżnych. Najpierw wykonał telefon do wspomnianej wiceprezydent Marleny Maląg, ale ta miała problem ruszyć się z domu, ponieważ… miała śliskość przed domem. Marek Radziszewski złożył propozycję wiceprezydent Maląg by ta skorzystała z usług taksówki. Jednak takie zadanie wydawało się czymś nie do wykonania. Zainteresowana Marlena Maląg stwierdziła, że nie będzie się wypowiadać w tym temacie.

Gdy urzędowi donosiciele przekazali informację, że redaktor Radziszewski wspólnie z radnym miejskim Tomaszem Gostomczykiem zapewniają podróżnym ciepłe posiłki, wówczas sztab kryzysowy miasta został postawiony na nogi. Ściągnięto uczennice z ZSU, Caritas oraz Strażników Miejskich, którzy bez książeczek sanepidowskich rozdawali posiłki.

Prezydent Jarosław Urbaniak za „wzorową” postawę przekazał swojej zastępczyni Marlenie Maląg nagrodę w wysokości jednej pensji, czyli tzw. „czternastkę”. Dodatkową pensję otrzymał również sekretarz miasta Andrzej Baraniak. Nagrodzone osoby zdawały się działać z niskich pobudek – chęć pokazania, że żaden Radziszewski z Gostomczykiem nie mogą być lepsi od nich. W zasadzie jako gospodarze miasta powinni z serca ugościć wygłodzonych podróżnych, by Ci miło wspominali nasze miasto. Ale po co się wysilać, skoro „sukcesy” można sobie wyklikać w konkursie na „Najmilsze miasto w Polsce”.

Można by stwierdzić, że wiceprezydent Marlena Maląg nie jest niczemu winna, bo to przecież nie ona przyznała sobie nagrodę. Ale gdyby miała odrobinę honoru, nie połakomiłaby się na te pieniądze – kilkanaście tysięcy złotych – i oddała by je na cel charytatywny. A tak wyszła na przysłowiową świnkę od politycznego koryta, która musi się nażreć. Czyżby zapomnieli czym jest praca społeczna?

Co ciekawe, Marlena Maląg reprezentuje klub Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnia afera z posłem Adamem Rogackim pokazała, że standardy u przedstawicieli tej partii w Południowej Wielkopolsce daleko odbiegają od norm przyzwoitych ludzi. Na koniec można zacytować komentarz Faktów Ostrowskich: „Niektórzy z pewnością mogliby określić to mianem skandalicznie wysokich nagród. Nie trzeba jednak epatować wielkimi słowami, by zauważyć, że prezydent Urbaniak okazał się zwyczajnie niesprawiedliwy. Bo większość otrzymała „podziękowanie”, a jego wąskie grono współpracowników nagrodę – będącą ich 14. pensją. Czy taki prezydent to dobry prezydent?”

Mamy nadzieję, że wyborcy przejrzą na oczy i odpowiednio wynagrodzą przedstawicieli PiS-u, którzy nota bene przyjaźnią się z nie lepszymi od siebie przedstawicielami Platformy Obywatelskiej.

Nasz materiał z 21 stycznia 2014 nt. wspomnianej akcji:

https://www.ostrow24.tv/news/50068-mieli-pociag-do-pomocy.html

POLECANE NEWSY

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
proletaryusz
7 lat temu

ntak z innej troche beczki.
należy pamietać ,że za kadencji prezydenta Urbaniaka Polska reprezentacja w piłce siatkowej zdobyła mistrzostwo świata !!!

lu lu
7 lat temu

łi łi łi chrum chrum chrum patrz na kogo głosujesz wybierz taka osobę która ma najmniejsze szanse ,starym świniom już dziękujemy pora na świeży tucznik i wymianę koryta
dziewięć |+ 2= jedenaście a nie 11

karol
7 lat temu

pan Urbaniak uwielbia się lansować czas z tym skończyć.Miliony ładuje na remonty budynków publiczn.ych i inne rzeczy a mieszkańcom funduje dziurawe drogi. Pewnie znajdzie prace Holdikomie.

Maria
odpowiada  karol
7 lat temu

Sukcesem jest remont ulicy Modrzewiowej, tylko nikt się nie interesuje od sierpnia rozkopali, Firma , która wygrała przetarg
podjęła się remontu olewa, pracownicy o godz 9 raczą przyjechać , na budowę nikt tego nie nadzoruje
szef podjedzie autem połazi i finał, a nasi radni i kandydaci nawet nie wiedza gdzie ta ulica…………….

Antek z ZNTK
7 lat temu

Kamienice pustoszeją. Przejmowane, wyburzane. W niektórych ostatni lokatorzy – w trakcie wyprowadzki, w oczekiwaniu na eksmisję, w długach.

Genia
odpowiada  Antek z ZNTK
7 lat temu

Co Ty pleciesz, nie dotarła do Ciebie gazetka od Urbaniaka jakie to sukcesy Ostrów może święcić, tyle inwestycji, tyle zrobione…ojejku jejku…

Politolog
7 lat temu

Czy ktos orientuje sie na jakiej zasadzie nadawano 'przechrztom’ nazwiska w Ostrowie wielkopolanskim ? Natrafiłam na dokument świadczący o tym ze jeden z mych prapra przeszedl z Judaizmu na Chrzescianstwo…. i otrzymal nazwisko Urbanowski.
Chcialam wiedziec dlaczego wlasnie to nazwisko nadano albo zaoferowano temu delikwentowi 🙂
Bede wdzieczna za mala lekcje historii.

yyy
7 lat temu

Powinni swoim majątkiem gwarantować to do żłoba by się nie pchały .

Antek z ZNTK
odpowiada  yyy
7 lat temu

Oczywista to jest. W polszcze niestety do polityki tylko golodupce. I łobuzy wszelakie. A po nich to juz potop. Zielona wyspa ? Jaja ? Czy muy jesteśmy narodem głupków czy chosztaplerów ?

JD
7 lat temu

a myślicie,że jak wybierzecie innych to coś się zmieni??? przecież w każdej partii jest jakaś afera! NIESTETY tak to już jest,że kto dojdzie do władzy wtapia się różne brudne sprawki…

Kaziu
7 lat temu

Precz z Jarosławem Urbaniakiem! Precz!

qwerty
7 lat temu

Za takie popisy to tylko ich wykreślić z listy wyborczej!

js
7 lat temu

No, jest jedyna niepowtarzalna okazja , raz na cztery lata aby to korytko i inne korytka odstawić od ryjków. Tylko aby to zrobić to trzeba się ruszyć z domu i zagłosować. Nie siedzieć i narzekać tylko iść i wybrać. Kogo? Każdy ma swój rozum. Tylko dotychczas Ci od korytka mieli tego rozumu jakby więcej, bo oni i ich pocioty i koledzy królika itp SZLI GŁOSOWAĆ. I wybierali. Kogo ? Swoich. I tak będzie zawsze dopóki te ok.70% leniwców nie ruszy się do urn, tylko będzie przez następne lata narzekać. Jest okazja coś zmienić. Nie zmarnujmy jej.

.
odpowiada  js
7 lat temu

podaj nazwisko jednej jedynej osoby wartej glosu wraz z jej cv wyksztalceniem ukonczonymi szkolami i osiagnieciami ktore zrobia na mnie wrazenie i co pozwoli mi uznac ze ona bedzie aktywnie i madrze dzialac na rzecz miasta a nie jest kolejna osoba idaca po najmniejszej linii oporu i szukajaca latwych pieniedzy a pojde na wybory i na nia zaglosuje glosowac na rzecz zmiany ryja przy zlobie mi sie nie chce

js
odpowiada  .
7 lat temu

No nie będę Ci podawał nazwisk, mimo, że kilka kandydatek i kandydatów znam osobiście, ich życiorysy, wykształcenie i postawę jako ludzi. Właśnie dlatego wiem kto potrafi działać, a kto nie. Niestety tych na „nie” spośród tych których znam jest więcej niż tych na „tak”. Myśl, szukaj, czytaj, dopytuj. Wypracuj swoich kandydatów według swoich kryteriów. Jeżeli mieszkasz w Ostrowie i masz tutaj znajomych, rodzinę nie będzie to trudne. Kandydaci nie wzięli się znikąd. Mieszkali tutaj od lat i od lat można było ich obserwować. Ale po to trzeba minimum zainteresowania sprawami miasta i regionu na co dzień, a nie tylko na tydzień przed wyborami.

26
0
Napisz co o tym sądziszx