Pazerna władza?

Ten artykuł nie powstałby gdyby nie dociekliwość dziennikarzy z redakcji Faktów Ostrowskich, którzy w ostatnim numerze opisali cynizm włodarzy miejskich – wiceprezydent Marleny Maląg oraz sekretarza Andrzeja Baraniaka. Mowa o nagrodach za jakże „szlachetną” akcję nakarmienia podróżnych na ostrowskim dworcu w styczniu br. Przypomnijmy, że wtedy kilka pociągów zostało unieruchomionych z powodu oblodzenia sieci trakcyjnych.

+ {openx:3}

Gdy pojawiły się pierwsze informacje o unieruchomionych pasażerach, Marek Radziszewski, dziennikarz ostrow24.tv, wyszedł z inicjatywą zorganizowania ciepłych posiłków dla podróżnych. Najpierw wykonał telefon do wspomnianej wiceprezydent Marleny Maląg, ale ta miała problem ruszyć się z domu, ponieważ… miała śliskość przed domem. Marek Radziszewski złożył propozycję wiceprezydent Maląg by ta skorzystała z usług taksówki. Jednak takie zadanie wydawało się czymś nie do wykonania. Zainteresowana Marlena Maląg stwierdziła, że nie będzie się wypowiadać w tym temacie.

Gdy urzędowi donosiciele przekazali informację, że redaktor Radziszewski wspólnie z radnym miejskim Tomaszem Gostomczykiem zapewniają podróżnym ciepłe posiłki, wówczas sztab kryzysowy miasta został postawiony na nogi. Ściągnięto uczennice z ZSU, Caritas oraz Strażników Miejskich, którzy bez książeczek sanepidowskich rozdawali posiłki.

Prezydent Jarosław Urbaniak za „wzorową” postawę przekazał swojej zastępczyni Marlenie Maląg nagrodę w wysokości jednej pensji, czyli tzw. „czternastkę”. Dodatkową pensję otrzymał również sekretarz miasta Andrzej Baraniak. Nagrodzone osoby zdawały się działać z niskich pobudek – chęć pokazania, że żaden Radziszewski z Gostomczykiem nie mogą być lepsi od nich. W zasadzie jako gospodarze miasta powinni z serca ugościć wygłodzonych podróżnych, by Ci miło wspominali nasze miasto. Ale po co się wysilać, skoro „sukcesy” można sobie wyklikać w konkursie na „Najmilsze miasto w Polsce”.

Można by stwierdzić, że wiceprezydent Marlena Maląg nie jest niczemu winna, bo to przecież nie ona przyznała sobie nagrodę. Ale gdyby miała odrobinę honoru, nie połakomiłaby się na te pieniądze – kilkanaście tysięcy złotych – i oddała by je na cel charytatywny. A tak wyszła na przysłowiową świnkę od politycznego koryta, która musi się nażreć. Czyżby zapomnieli czym jest praca społeczna?

CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

Co ciekawe, Marlena Maląg reprezentuje klub Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnia afera z posłem Adamem Rogackim pokazała, że standardy u przedstawicieli tej partii w Południowej Wielkopolsce daleko odbiegają od norm przyzwoitych ludzi. Na koniec można zacytować komentarz Faktów Ostrowskich: „Niektórzy z pewnością mogliby określić to mianem skandalicznie wysokich nagród. Nie trzeba jednak epatować wielkimi słowami, by zauważyć, że prezydent Urbaniak okazał się zwyczajnie niesprawiedliwy. Bo większość otrzymała „podziękowanie”, a jego wąskie grono współpracowników nagrodę – będącą ich 14. pensją. Czy taki prezydent to dobry prezydent?”

Mamy nadzieję, że wyborcy przejrzą na oczy i odpowiednio wynagrodzą przedstawicieli PiS-u, którzy nota bene przyjaźnią się z nie lepszymi od siebie przedstawicielami Platformy Obywatelskiej.

Nasz materiał z 21 stycznia 2014 nt. wspomnianej akcji:

https://www.ostrow24.tv/news/50068-mieli-pociag-do-pomocy.html

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
proletaryusz
8 lat temu

ntak z innej troche beczki.
należy pamietać ,że za kadencji prezydenta Urbaniaka Polska reprezentacja w piłce siatkowej zdobyła mistrzostwo świata !!!

lu lu
8 lat temu

łi łi łi chrum chrum chrum patrz na kogo głosujesz wybierz taka osobę która ma najmniejsze szanse ,starym świniom już dziękujemy pora na świeży tucznik i wymianę koryta
dziewięć |+ 2= jedenaście a nie 11

karol
8 lat temu

pan Urbaniak uwielbia się lansować czas z tym skończyć.Miliony ładuje na remonty budynków publiczn.ych i inne rzeczy a mieszkańcom funduje dziurawe drogi. Pewnie znajdzie prace Holdikomie.

Maria
odpowiada  karol
8 lat temu

Sukcesem jest remont ulicy Modrzewiowej, tylko nikt się nie interesuje od sierpnia rozkopali, Firma , która wygrała przetarg
podjęła się remontu olewa, pracownicy o godz 9 raczą przyjechać , na budowę nikt tego nie nadzoruje
szef podjedzie autem połazi i finał, a nasi radni i kandydaci nawet nie wiedza gdzie ta ulica…………….

Antek z ZNTK
8 lat temu

Kamienice pustoszeją. Przejmowane, wyburzane. W niektórych ostatni lokatorzy – w trakcie wyprowadzki, w oczekiwaniu na eksmisję, w długach.

Genia
odpowiada  Antek z ZNTK
8 lat temu

Co Ty pleciesz, nie dotarła do Ciebie gazetka od Urbaniaka jakie to sukcesy Ostrów może święcić, tyle inwestycji, tyle zrobione…ojejku jejku…

Politolog
8 lat temu

Czy ktos orientuje sie na jakiej zasadzie nadawano 'przechrztom’ nazwiska w Ostrowie wielkopolanskim ? Natrafiłam na dokument świadczący o tym ze jeden z mych prapra przeszedl z Judaizmu na Chrzescianstwo…. i otrzymal nazwisko Urbanowski.
Chcialam wiedziec dlaczego wlasnie to nazwisko nadano albo zaoferowano temu delikwentowi 🙂
Bede wdzieczna za mala lekcje historii.

yyy
8 lat temu

Powinni swoim majątkiem gwarantować to do żłoba by się nie pchały .

Antek z ZNTK
odpowiada  yyy
8 lat temu

Oczywista to jest. W polszcze niestety do polityki tylko golodupce. I łobuzy wszelakie. A po nich to juz potop. Zielona wyspa ? Jaja ? Czy muy jesteśmy narodem głupków czy chosztaplerów ?

JD
8 lat temu

a myślicie,że jak wybierzecie innych to coś się zmieni??? przecież w każdej partii jest jakaś afera! NIESTETY tak to już jest,że kto dojdzie do władzy wtapia się różne brudne sprawki…

Kaziu
8 lat temu

Precz z Jarosławem Urbaniakiem! Precz!

qwerty
8 lat temu

Za takie popisy to tylko ich wykreślić z listy wyborczej!

js
8 lat temu

No, jest jedyna niepowtarzalna okazja , raz na cztery lata aby to korytko i inne korytka odstawić od ryjków. Tylko aby to zrobić to trzeba się ruszyć z domu i zagłosować. Nie siedzieć i narzekać tylko iść i wybrać. Kogo? Każdy ma swój rozum. Tylko dotychczas Ci od korytka mieli tego rozumu jakby więcej, bo oni i ich pocioty i koledzy królika itp SZLI GŁOSOWAĆ. I wybierali. Kogo ? Swoich. I tak będzie zawsze dopóki te ok.70% leniwców nie ruszy się do urn, tylko będzie przez następne lata narzekać. Jest okazja coś zmienić. Nie zmarnujmy jej.

.
odpowiada  js
8 lat temu

podaj nazwisko jednej jedynej osoby wartej glosu wraz z jej cv wyksztalceniem ukonczonymi szkolami i osiagnieciami ktore zrobia na mnie wrazenie i co pozwoli mi uznac ze ona bedzie aktywnie i madrze dzialac na rzecz miasta a nie jest kolejna osoba idaca po najmniejszej linii oporu i szukajaca latwych pieniedzy a pojde na wybory i na nia zaglosuje glosowac na rzecz zmiany ryja przy zlobie mi sie nie chce

js
odpowiada  .
8 lat temu

No nie będę Ci podawał nazwisk, mimo, że kilka kandydatek i kandydatów znam osobiście, ich życiorysy, wykształcenie i postawę jako ludzi. Właśnie dlatego wiem kto potrafi działać, a kto nie. Niestety tych na „nie” spośród tych których znam jest więcej niż tych na „tak”. Myśl, szukaj, czytaj, dopytuj. Wypracuj swoich kandydatów według swoich kryteriów. Jeżeli mieszkasz w Ostrowie i masz tutaj znajomych, rodzinę nie będzie to trudne. Kandydaci nie wzięli się znikąd. Mieszkali tutaj od lat i od lat można było ich obserwować. Ale po to trzeba minimum zainteresowania sprawami miasta i regionu na co dzień, a nie tylko na tydzień przed wyborami.

26
0
Napisz co o tym sądziszx