Podsumowanie akcji „Znicz 2014”

Udostępnij
Tweet

Od 31 października policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili na drogach powiatu ostrowskiego akcję „Znicz 2014″. Jak co roku, głównym celem akcji, było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie wzmożonej aktywności na drogach wszystkim, którzy udawali się na cmentarze nie tylko w naszym regionie, ale niejednokrotnie w inne rejony kraju.

+ {openx:3}

Tegoroczna akcja „Znicz” na terenie powiatu ostrowskiego przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Przede wszystkim na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego i co najważniejsze nie było ofiar śmiertelnych. Podobnie było zresztą w roku ubiegłym. Policjanci odnotowali 24 kolizje drogowe tj. o 1 więcej niż w 2013 r. oraz zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców, czyli o 4 więcej w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Wszyscy, którzy zdecydowali się zasiąść za kierownicą „na podwójnym gazie”, są mieszkańcami powiatu ostrowskiego. Zdecydowana większość z nich miała w organizmie ponad promil alkoholu. Największą dawkę posiadał 32-latek, który zatrzymany został na ul. Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim. W chwili kierowania samochodem miał 2,3 promila alkoholu.

Jak zwykle największy ruch panował w rejonie dwóch największych ostrowskich cmentarzy przy ul. Limanowskiego i Bema. Policjantów ostrowskiej drogówki i prewencji wspomagali strażnicy miejscy, którzy wspólnie z policjantami skutecznie upłynniali ruch samochodów w tych miejscach. Policjanci apelowali wcześniej, aby zwracać uwagę na oznakowanie dróg i nie jeździć „na pamięć”. Przypominaliśmy również, że na ul. Limanowskiego znajdują się ścieżki rowerowe, na których nie wolno parkować pojazdów. Niestety policjanci byli zmuszeni ukarać kilkunastu kierowców, którzy złamali ten przepis.

Ogólnie ten okres wzmożonej ilości pojazdów i pieszych na drogach powiatu ostrowskiego, można zaliczyć do bezpiecznych. Świadczą o tym również statystyki ogólnokrajowe. Od 31 października do 3 listopada na polskich drogach doszło do 196 wypadków drogowych, w których zginęło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Dane pokazują, że był to bezpieczniejszy okres niż w 2013 roku, gdy doszło do 338 wypadków drogowych, w których śmierć na miejscu poniosło 38 osób, a 410 osób zostało rannych. W dalszym ciągu zatrważająca jest liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 910 nietrzeźwych kierujących. W roku ubiegłym takich osób odnotowano 1298.

CZYTAJ  Rolnik stracił rękę

Wzmożone działania potrwają jeszcze do dnia dzisiejszego do godz. 14:00, nie mniej ostrowscy policjanci chcą podziękować wszystkim uczestnikom ruchu za wyrozumiałość i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx