Tak parkuje władza

Przedstawiciele ostrowskiej władzy za nic mają zasady parkowania zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego i prawdopodobnie wydaje im się, że będąc przez cztery lata przy tzw. korycie mogą robić co chcą,  traktując miasto jak prywatny folwark. W ostatnim czasie zarejestrowaliśmy dwa wykroczenia dotyczące prezydenta Ostrowa Wlkp. Jarosława Urbaniaka oraz Rafała Żelanowskiego, radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – obydwaj z Platformy Obywatelskiej.

+

Zacznijmy od prezydenta Ostrowa Wlkp. Jarosław Urbaniak nie wiedzieć czemu korzysta z zawodowego kierowcy. Czy Pan prezydent nie potrafi jeździć, że musi być wożony niczym królewicz? Dobrze, że nie miał zachcianki by wozić go karocą. Tak czy owak podatnicy płacą za zawodowego kierowcę, który łamie podstawowe zasady w ruchu drogowym. W środę zaparkował na zatoczce autobusowej vis-a-vis domu prezydenta Jarosława Urbaniaka, który w godzinach pracy zdawał się być w domu. Kto z Was, pracowników, może sobie pozwolić na jeżdżenie do domu wedle uznania opuszczając miejsce pracy? Kierowca pana prezydenta nie zna też zapisu dotyczącego zakazu pozostawiania włączonego silnika w terenie zabudowanym przez czas powyżej 60 sekund.

Do butnego sposobu zachowania prezydenta Jarosława Urbaniaka już się przyzwyczailiśmy i sprzeciw będziemy mogli wyrazić już 16 listopada w czasie wyborów samorządowych. Drugi kierowca-artysta to Rafał Żelanowski, wysoki rangą działacz lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej – na co dzień psychiatra. Ten Pan nie pierwszy raz zaparkował na zakazie – czyżby roztargnienie? Nie inaczej było dzisiaj przy okazji otwarcia sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11. Rafał Żelanowski mógł zaparkować na dużym parkingu tuż przy cmentarzu, ale po co. Lepiej zaparkować bezpośrednio pod drzwiami szkoły, na zakazie.

IMG_20141003_101412

 

 

 

 

 

 

 

Ktoś poczęstował pana Żelanowskiego naklejką „Karny Łoś”. Wcześniej otrzymał już podobną parkując na zakazie pod Sądem Rejonowym w Ostrowie Wlkp., a następnie pod Urzędem Miasta. Zaglądając do wnętrza auta okazało się, że na dywaniku pasażera leży już jedna zdjęta naklejka. To oznacza, że w ostatnim czasie też zaparkował jak łoś. Poza tym mnóstwo papierów tworzących artystyczny nieład – delikatnie rzecz ujmując. To są drobne przewinienia, te najbardziej widoczne. Jak ktoś może szanować wyborców, skoro nie szanuje powszechnie obowiązującego drogowego prawa?

POLECANE NEWSY

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
a
7 lat temu

Zamiast zajmować się takimi tematami, lepiej byś pomógł przy szukaniu Łobuza cały Ostrów go szuka a tu nic

ostrow24.tv
odpowiada  a
7 lat temu

Opublikowaliśmy informację kilka dni temu na naszym Fan Page-u.

a
odpowiada  ostrow24.tv
7 lat temu

ssrutututu tylko nie każdy korzysta z fb więcej osób tu odwiedza tą stronę a tak odnosnie artykułu to każdy pracownik jak coś ważnego dzieje się w domu to może dostać przepustkę w pracy czepiasz się naprawdę takich dup…. a poza tym prezydent nie pracuje od 7do 15 tylko tak naprawdę 24/dobę i czasem do domu musi jechać

ostrow24.tv
odpowiada  a
7 lat temu

To nie była godzina 16:00 tylko znacznie wcześniejsza.

obserwaotr
7 lat temu

Panie Marku proszę przy okazji następnej bytności na radzie miasta zapytać panujących kto odpowiada za wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto ,a mianowicie < Dlaczego pseudo fontanny /trudno słup wody nazwać fontanną ! / znajdujące się w parku obok urzędu miejskiego działają do późnych godzin nocnych lub całą noc ? Przechodziłem kilka dni temu parkiem przed północą i jeszcze działały. Komu to ma służyć, że po zmierzchu lub w nocy w mało oświetlonym parku /kilkanaście latarni nie świeci / działają przecież nie na powietrze tylko na prąd te profanacje fontann i kto ustala godziny ich działania?
ala gdziny działa tych seudo fontann?

Frank
odpowiada  obserwaotr
7 lat temu

Ponieważ fontanny w parku to nie tylko ozdoba , ale również , z tego co wiem , powodem było napowietrzanie wody aby nie było gnicia i smrodu !!!

obserwator
odpowiada  Frank
7 lat temu

No to słaby lub żaden tego efekt bo smród jest nadal i to bardzo duży.

Hazardzista
7 lat temu

A może Żelanowski myśli, że jak dostanie zdrapkę na szybę samochodu to coś wygra?

Kamil
7 lat temu

Władza uderza do główki… i te nasze Lordy stają ponad ludźmi i ponad prawem. Teraz jak by się zadzwoniło na „milicję” to zgłoszenia nie przyjmą, nagranie rozmowy zniknie…bo na telefonie wisi filtr rozmów R.G. 3000 :]

sit
7 lat temu

ww jak opublikujesz i dostaniesz mandat to mysle ze przeciwnicy Zelanowskeigo ci go zapłaca 🙂

opinia publiczna
7 lat temu

(…) mnie denerwuje to jego układy z prezesem zks ostrovii gdy przymyka oko na to ze pieniadze od miasta czyli 100 tys przeznaczone na szkolenie młodziezy w ostrowie ida na znacznie inne cele. (…)

ww
7 lat temu

Kilkanaście dni temu pan Żelanowski wyprzedzał mnie w okolicach siedziby straży miejskiej przy ulicy Kościuszki Rozpoczął manewr wyprzedzania tuż przed skrętem do sklepu zoologicznego a zakończył zaraz za pasami przy szkole specjalnej. Miałem zamiar opublikować nagranie na YouTube, ale przyznam szczerze że sam jechałem 57 na godzinę i mógłbym to przypłacić mandatem. Pozdrowienia dla pana Rafała od kierowcy Hondy { może sobie przypomni:) }

Janek
odpowiada  ww
7 lat temu

Z tego co mi wiadomo to przekroczeni prędkości o 7km/h nie jest karane mandatowo, także śmiało wstawiaj 😉

Arek
7 lat temu

byli prezydenci też mieli kierowców. Kiedy prezydent Ostrowa ma w tygodniu kilka dużych tras, może jednocześnie się przemieszczać i pracować, nie musi stresować się parkowaniem itd. Moim zdaniem to nie wygoda, tylko praktyczność i ergonomia.

B
7 lat temu

A kto z nas zawsze prawidłowo parkuje? czasami tak jest … Skandalem jest parkować w miejscach dla osób niepełnosprawnych!

kierowca
7 lat temu

Panie Marku proszę przesłać zdjęcia na psiarnie na Odolanowską to jaśnie panujący będzie musiał zareagować na ujawnione i przesłane wykroczenie ze sprawcą na tacy / na pewno skończy się pouczeniem ,bo strach inaczej nie pozwoli potraktować władzy miasta, ale trudno…/

Iza
odpowiada  kierowca
7 lat temu

Są równi i równiejsi.

21
0
Napisz co o tym sądziszx