OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

76-latka zabłądziła na grzybach

Wczoraj w kompleksie leśnym w rejonie Czarnegolasu, podczas zbierania grzybów, zaginęła 76-letnia kobieta. Zorganizowana przez ostrowską policję akcja poszukiwawcza zakończyła się pomyślnie. Całą i zdrową kobietę odnaleźli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

+

Amatorów grzybobrania nie brakuje. Ta forma spędzania wolnego czasu w połączeniu z obcowaniem z przyrodą, to doskonała metoda na odprężenie i relaks. Nie zawsze jednak sprawdza się to w praktyce. Zamiast odpoczynku pojawiają się nerwy i stres. I to bynajmniej nie z powodu małej ilości grzybów. Powodem może być utrata orientacji w terenie i co za tym idzie, zagubienie drogi powrotnej.

To właśnie przydarzyło się wczoraj 76-letniej kobiecie. Zbierając grzyby w kompleksie leśnym w Czarnymlesie, straciła z pola widzenia dwójkę swoich znajomych. Po pewnym czasie zaniepokojeni znajomi zaczęli szukać kobiety, ale bezskutecznie. Na miejsce wezwali też rodzinę kobiety, ale i te poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Około godz. 17:00 zaginięcie zgłoszono dyżurnemu ostrowskiej policji.

We wskazany rejon skierowano natychmiast 16 policjantów. W poszukiwania zaangażowało się również ponad 30 strażaków z OSP. Około godz. 18:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jadąc leśnym duktem w kierunku miejscowości Kałkowskie, zauważyli w lesie kobietę, która odpowiadała rysopisowi zaginionej. Okazało się, że jest to poszukiwana kobieta, która cała i zdrowa wróciła do domu.

Wybierając się na grzyby do lasu warto mieć ze sobą telefon komórkowy. Najlepiej też zapewnić sobie towarzystwo innych osób i starać się zachowywać cały czas pomiędzy sobą kontakt wzrokowy. Bezwzględnie należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów związanych z miejscem, w którym wchodziliśmy do lasu. Dobrze też jest wyszukać w Internecie do jakiego nadleśnictwa należy las, do którego się wybieramy i zapisać numer telefonu. O miejscu do którego wybieramy się na grzyby, poinformujmy naszych bliskich.

Jak informują leśniczy, w przypadku zagubienia w lesie należy starać się dojść do duktu leśnego, a następnie podążać nim aż do skrzyżowania z kolejnym duktem. Tam powinny znajdować się specjalne kamienie oznaczone numerem. Podając ten numer bardzo szybko będzie można zlokalizować miejsce naszego pobytu. Można też zwrócić uwagę na miejsca gdzie składowane jest drzewo pochodzące z wyrębu. Na balach powinny znajdować się tabliczki z numerem ewidencyjnym, co także może pomóc w zlokalizowaniu tego miejsca.

I na koniec jeszcze jeden apel i ostrzeżenie. Udając się na grzybobranie samochodem pozostawiajmy go w miejscach do tego wyznaczonych oraz tak, aby nie utrudniał ruchu i nie zagrażał jego bezpieczeństwu. W samochodach nie pozostawiajmy cennych przedmiotów, kurtek, toreb, co może być powodem włamania do naszego auta.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x