OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policja w sprawie zbiórki na ostrow24

Emocje wywołała informacja, że policja wszczęła postępowanie w sprawie zbiórki pieniędzy prowadzonej na ostrow24.tv. Sęk w tym, że policja będzie prowadziła postępowanie w każdej sprawie, nawet jeżeli zgłosimy, że prezydent miasta X to pedofil.

+

Taka informacja dla magistrów po AWF-ie piastujących funkcje redaktorów naczelnych gazet może być łakomym kąskiem do wywołania sensacji i wzrostu sprzedaży gazety. A wystarczyło by zamiast skakać przez kozła na studiach, nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Publikacje prasowe nt. zbiórek publicznych i tych internetowych są ogólnodostępne. Wystarczy prosta znajomość wyszukiwarki Google. Ale po co redaktor naczelny jednej z najbardziej ostrowskich gazet miałby cokolwiek weryfikować. Nie pierwszy raz pisząc artykuł/felieton o nas nawet nie pofatygował się po nasze stanowisko próbując zachować rzetelność dziennikarską. Najwidoczniej jest mu to obce.

Ale wracając do meritum sprawy, policja kilka tygodni ślęczała i analizowała ustawę o zbiórkach publicznych by w końcu zdecydować o odstąpieniu od sporządzenia wniosku o ukaranie, z uwagi na brak cech popełnienia wykroczenia. Można się zastanawiać dlaczego oczywiste rzeczy trwają tak długo w tej instytucji. Ale to już niech pozostanie słodką tajemnicą szefów tej komendy. W sumie szkoda, że na siłę nie próbowano nas ukarać tak jak przy głośnym procesie, w którym redaktor ostrow24.tv został podejrzanym o bycie JEDNOosobowym TŁUMem. Dzięki ewentualnemu wnioskowi byłaby kolejna inspiracja do felietonu, a tak pozostał niesmak po przeciągniętym w czasie postępowaniu.

I tak oto “rzetelny inaczej” magister po AWF-ie nie napisze jak zakończyła się sprawa zbiórki, ponieważ najpewniej braknie mu przyzwoitości dziennikarskiej, co w naszym regionie niestety nie jest wyjątkiem. O zgrozo, takich redaktorów jest więcej. W większości przypadków liczą się próby przypodobania się władzy, a nie służba społeczeństwu.

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
6 lat temu

Jerome Kagan, w odniesieniu do lękowości uwarunkowanej genetycznie uważa, że osoby dorosłe o zahamowaniach temperamentalnych reagują lękiem w sytuacjach nowych, stanowiących dla nich wyzwanie i dlatego udaje, że nikt i nic i dlatego czasami czują się jak gumka- myszka poprzez lękowość w odniesieniu do emocji księgowych jego małego interesu. Co czynić zatem, gdy dorosły człowiek reaguje lękiem w sytuacji, w której staje przed wyzwaniem, a nie dysponuje zasobami wystarczającymi do tego, by sobie z nim poradzić. Te zasoby dotyczą naszych sposobów radzenia sobie w takich sytuacjach. Czy wiemy jak z nich wybrnąć, czy przeciwnie nie mamy pojęcia jak działać. To właśnie takie osoby winny szukać pomocy wśród innych w celu nabycia takich umiejętności, które pozwolą im rozwiązać sytuację trudną a nie być wybiórczym w stosunku do wyimaginowanego świata własnych marzeń, marów i koszmarów sennych.

ostrowvianin
6 lat temu

ciekawe u kogo wzbudziła emocje buahahahaahahaha

Darek
6 lat temu

a co go to obchodzi? chciałem dać, to dałem i nikt nie będzie mi gadał co mam robić.trzymajcie się

ramzes
6 lat temu

Pan po AWF-ie juz trzesie portkami bo zmieni sie prezydent Ostrowa i kolesie nie bedą mu sponsorowac reportaży i ogłoszen w lokalnej szmacie 🙂

Do " jwp "
6 lat temu

Ciekawe kto by ci się na tą zbiórkę złożył 🙂

Adam
6 lat temu

Niech się lepiej wezmą za pijanych kierowców i wariatów drogowych bo tych nie brakuje .

:)
odpowiada  Ewa.T
6 lat temu
pawel
6 lat temu
FRANK
6 lat temu

Nie bardzo rozumiem , dlaczego naczelnik więzienia w Koszalinie za zapłacenie 40 zł za chorego człowieka , któremu zamieniono grzywnę na 5 dni aresztu został skazany za czyn społecznie szkodliwy a redaktor skazany prawomocnym wyrokiem płaci swoją karę kwestą – już raz się pytałem czy to filia RM albo TT ?

Anty
6 lat temu

Tylko Owsiak ma prawo zbierać pieniądze. Jego to wożą samoloty i promują telewizornie. A innym biada!

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x