Policja zapobiega demoralizacji młodzieży

Udostępnij
Tweet

Od poniedziałku trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci patrolują rejony szkół zwracając uwagę na zachowanie dzieci i młodzieży oraz kierowców pojazdów. Policjanci prowadzą też inne działania mające na celu m. in. zapobieganie kontaktom nastolatków z alkoholem, narkotykami, dopalaczami i innymi używkami.

+

Policjanci przez kilka najbliższych dni będą patrolować w sposób szczególny okolice szkół. Ale nie tylko te rejony objęte są szczególnym nadzorem. Policjanci kontrolują również okolice sklepów i pubów sprawdzając czy przestrzegany jest zakaz sprzedaży alkoholu małoletnim. Policyjne patrole można spotkać w parkach, na terenie ośrodka Piaski – Szczygliczka oraz w innych miejscach i to zarówno w dzień, jak i w porach popołudniowych. Wszystko to ma na celu ograniczenie możliwości kontaktu małoletnich z narkotykami, dopalaczami i innymi używkami.

W trakcie jednego z takich patroli policjanci z Zespołu ds. Nieletnich ostrowskiej komendy, zatrzymali 16-latka, który znajdował się pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzony test wykazał, że chłopak zażywał wcześniej marihuanę. Jak wyjaśniał policjantom, pierwszy kontakt z tym narkotykiem miał w minione właśnie wakacje, wchodząc w jego posiadanie czterokrotnie. Sprawą nieletniego zajmie się teraz sędzia rodzinny.

Jeszcze w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego, policjanci zatrzymali pięciu chłopaków w wieku 15 i 16-lat, którzy za jednym ze sklepów pili alkohol. Tym razem zakończyło się na rozmowie profilaktycznej, a młodzieńców z komendy musieli odebrać rodzice.

Wzmożone działania związane z rozpoczęciem roku szkolnego potrwają do końca tygodnia, ale kontrole prewencyjne w tym zakresie, ostrowscy policjanci będą przeprowadzali przez cały czas
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimek96
9 lat temu

A zaraz obok tego : Policja tropi młodzież…
Do roboty łapać złodziei i bandziorów
stop prohibicji i bandyckiej milicji!

mcj
9 lat temu

Zwłaszcza taki Gmur oduczający pić i palić jest autorytetem dla młodzieży…

2
0
Napisz co o tym sądziszx