Teraz pojeździsz na motocyklu 125 cm3

Udostępnij
Tweet

Od wczoraj, 24 sierpnia, weszły w życie nowe przepisy drogowe, dające możliwość kierowania określonego rodzaju motocyklami, posiadaczom prawa jazdy kategorii B. Dotychczas taką możliwość dopuszczało jedynie posiadanie kategorii A.

+

Nowe przepisy przewidują, że posiadacze prawa jazdy kategorii B, od wczoraj mogą jeździć motocyklem o pojemności do 125 cm3. Nie każdy jednak będzie mógł z tego prawa skorzystać od razu. Warunkiem jest posiadanie prawa jazdy kategorii B od co najmniej trzech lat.

W tym miejscu zwracamy się do wszystkich, którzy będą korzystać z tych zmian o rozsądek. Kierowanie motocyklem wymaga wprawy i umiejętności. Sama znajomość przepisów tu nie wystarcza. Warto zatem wykupić sobie kilka godzin jazdy z instruktorem, który na pewno przekaże wiele porad jak bezpiecznie korzystać z przyjemności jeżdżenia motocyklem.

W związku z wejściem nowych przepisów, ostrowscy policjanci już rozpoczęli wzmożone kontrole kierujących jednośladami w przedmiocie przestrzegania tych przepisów. Naruszenie nowo obowiązujących przepisów w tym zakresie, może skutkować mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Januszek
9 lat temu

Po pierwsze motocyklem o pojemności 125ccm można kierować na kategorię A1, po drugie mandat karny za kierowanie pojazdem bez odpowiedniej kategorii wynosi 300zł a nie 500zł. Takie 2 ważne błędy w tekście 😉

Wasior
9 lat temu

Jedno jest pewne , przyda sie kontrola odblokowanych 125 zwlaszcza tych z silnikami 2T , najprostsza metoda chyba bedzie suszarka w rekach policjanta bo nie wyobrazam sobie innej metody kontroli czy motocykl ma wiecej niz 11kw

ghfh
9 lat temu

wszystko pięknie ładnie ale jedna rzecz jest w tym z**bana mianowicie to że można z tego korzystać jak sie ma prawko co najmniej 3 lata…….

heh
odpowiada  ghfh
9 lat temu

zawsze możesz sobie zrobić A1 czy tam A2

Wasior
odpowiada  ghfh
9 lat temu

BYC MOZE zebys nie zrobil sobie/komus krzywdy 🙂

Bonifacy
9 lat temu

„Motocykle” zaczynają się od min 600cm3. Poniżej to zwykłe „pierdzikółka” 🙂 Ale oczywiście jasne, że dla zwykłego gimbusa wszystko co ma powyżej 50cm3 to śmierć.

heh
odpowiada  Bonifacy
9 lat temu

bonifacy, nie wiem czy wiesz ale są motocykle o pojemności 125cm, które rozpędzają się do niemal 200km/h przykład to aprilla rs125 a taki np. stary bandit 600 nic szybszy nie jest. dźwięk silnika małej pojemności rzeczywiście tego uroku nie ma ale myślę że nie jedno 125cm jest żwawsze niż samochód którym jeździsz

bandit 1200
odpowiada  heh
9 lat temu

aprilla rs 125 poleci niemal 200? muahahahhaha

8
0
Napisz co o tym sądziszx