Rady Osiedli wnioskują o inwestycje

Udostępnij
Tweet

Drugie w tym roku spotkanie przewodniczących Rady Osiedli z władzami miasta odbyło się we wtorek 19 sierpnia 2014 roku w Urzędzie Miejskim. Kwestie bieżące poszczególnych osiedli, plany inwestycyjne, ale i inwestycje  zrealizowane w 2014 roku to główne tematy  posiedzenia.

+

To kolejne, cykliczne spotkanie władz miasta z przewodniczącymi Rad Osiedli. To także ostatnie spotkanie w czteroletniej kadencji samorządu.

Podczas spotkania Danuta Czajka Skarbnik Miejski podkreśliła, że miasto jest na  etapie przygotowywania założeń do projektu budżetu na rok 2015.

–  Założenia muszą być przygotowane do końca sierpnia. Bazujemy na złożeniach budżetu, jakie zostały przyjęte do budżetu państwa przez Radę Ministrów. Do 15 września przewodniczący rad osiedli muszą złożyć wnioski z zadaniami inwestycyjnymi, a do 30 września wnioski o wysokości planu finansowego na bieżącą działalność rad. Przy tworzeniu budżetu chcemy zachować regułę oszczędności wydatków bieżących – powiedziała Danuta Czajka, Skarbnik Miejski.

Jak co roku przy planowaniu budżetu miasta na 2015 r. będziemy uwzględniać priorytety wskazane przez poszczególne Rady Osiedli, które co roku przewodniczący rad składają. To dobry zwyczaj realizowany od lat w Ostrowie Wielkopolskim, że zadania do budżetu składają także rady 11 osiedli  – podkreślił Prezydent Jarosław  Urbaniak.

Podczas posiedzenia omówiono  kwestie dotyczące m.in. zrealizowanych w 2014 roku inwestycji na osiedlach.

W imieniu Rady Osiedla Krępa dziękuję za wybudowanie ścieżki rowerowej przy ulicy Witosa. Wzdłuż ścieżki jest parking, ale chciałbym uczulić, aby samochody – szczególnie w soboty – nie parkowały pod płotami obok posesji, czyli w miejscu niedozwolonym. Kierowcy, aby  tam zaparkować muszą przejechać przez ścieżkę, co z jednej strony jest niebezpieczne, a z drugiej niszczy nawierzchnię nowowybudowanej drogi rowerowej – wyjaśnił Stanisław Ratajczak, przewodniczący Rady Osiedla Nr 3 „Krępa”.

CZYTAJ  Zwolnione z pracy za brak staników

– Do budżetu na przyszły rok zgłosiliśmy 14 zadań, jednak wiemy, że ich realizacja zależy od wyważenia, która jest ważniejsza i od nakładów finansowych. Dziękujemy także za wykonane w tym roku prace na naszym osiedlu mające na celu upiększanie osiedla – bardzo ładnie wygląda już pętla autobusowa – powiedziała Aleksandra Zuchowska, przewodnicząca Rady Osiedla Nr 5 „Pruślin”.

Podczas spotkania pojawiła się kwestia m.in. martwej zwierzyny na drogach,  szczególnie na osiedlu „Pruślin”. Prezydent wyjaśnił, że w takiej sytuacji sprawę należy zgłosić do Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. lub do Straży Miejskiej.

Ostrów Wielkopolski podzielony jest na 11 osiedli.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx