OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Przetarg na obwodnicę Ostrowa na finiszu

4 oferty wpłynęły do poznańskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S11. Zamawiający na realizację tego zadania przeznaczył ponad 334 mln zł brutto (bez zamówień uzupełniających).

 +

Najniższą ofertę złożyło Konsorcjum: Mota-Engil Central Europe S.A. i Mota-Engel, Engenharia e Construcao S.A. na kwotę ponad 284 mln zł brutto. Najdroższą ofertę na kwotę ponad 306 mln zł brutto złożyła firma BUDIMEX S.A.

Kolejnym etapem przetargu będzie weryfikacja złożonych ofert oraz Kontrola Uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty stosowane będą następujące kryteria:

A) cena – 90 %,

B) termin realizacji zamówienia (od dnia zawarcia umowy) w miesiącach – 5%.

B) gwarancja jakości na roboty objęte przedmiotem zamówienia w latach – 5 %.

Suma punktów przyznanych danej ofercie w kryterium cena, termin oraz gwarancja będzie stanowiła o wyborze Wykonawcy. Ten z Wykonawców, którego oferta uzyska największą ilość punktów zostanie wybrany do realizacji zamówienia.

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali 24 miesięczny termin realizacji zadania od dnia zawarcia umowy. Do czasu realizacji nie są wliczane tzw. okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Planowany termin podpisania umowy to IV kwartał br.

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
odpowiada  arci
7 lat temu

Spokojnie Arci, oni wiedzą lepiej bo znają się na wszystkim!!!!

arci
odpowiada  M 43
7 lat temu

Tylko , że włodarze miasta nic a nic nie mają do powiedzenia w sprawie tego przetrargu i jego warunków !!!

M 43
7 lat temu

No,właśnie.Najważniejsza jest jak to zwykle bywa jest cena (oby jak najniższa).A jakośc wykonania znów nie ma większego znaczenia.Jak się po pierwszej zimie zacznie rozlatywac i kierowcy znów zaczną jeździc przez centrum miasta (bo lepsza droga), to władze miasta powiedzą że ich to nic nie obchodzi bo przecież obwodnicę wybudowali i nie rozumieją takiego postępowania kierowców.Włodarze miasta .Zacznijcie stawiac na jakośc, nie cenę.A wtedy wszystkim się to nam opłaci.

Marcin
7 lat temu

Jako Polacy znamy się świetnie na:
– piłce nożnej
– skokach
– formule 1 ( ale już trochę mniej bo Kubicy brak)
– polityce
– zarządzaniu firmami w których pracujemy
– milionie innych rzeczy
I do tego dochodzi nowa umiejętność:
– budowa dróg i autostrad oraz system przetargowy

Ludzie renesansu normalnie.
Pozdrawiam,

arci
7 lat temu

Jeśli się nie mylę to pierwszy odcinek wykonał BUDIMEX (całkiem przyzwoicie) – powinni im dać możliwość …dokończenia . Też uważam, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością , zwłaszcza robót drogowych a często kontrola i odbiór jest dokonywane z „przy mrużenie oka” . Np. grubość pokrywy bitumicznej lub asfaltowe nawierzchni j jest pobierana do kontroli ….w miejscach gdzie te „normy” są akurat spełnione.

Karol3414
odpowiada  Januszek
7 lat temu

Ciężko ocenić, I etap jest mało użyteczny sam w sobie i nie przejął jak na ten moment takiego ruchu jak docelowo miał być. I to jest problem, ponieważ gwarancja pewnie przeleciała, a warunki eksploatacji była bardzo łagodne, gdy otworzą drugi odcinek to wyjdzie wszystko, z tym że uszkodzenia będą usuwane na koszta GDDKiA a nie gwaranta. Oby się nie okazało, że wykonawca wiedział o opóźnieniu II etapu i celowo odchudził swój odcinek.

Gemjan
odpowiada  mcj
7 lat temu

Zaoszczędzone pieniądze jak się domyślam zostaną przeznaczone na premię dla urzędników.

Karol3414
odpowiada  mcj
7 lat temu

To efekt społecznych nacisków antykorupcyjnych, wygrywał najdroższy bo miał w kontrakcie odpowiednią „górkę” na premie dla decydentów. Niestety korupcji to nie zlikwidowało, bo „górkę” trzeba i tak wypracować, z tym że powstaje ona z tego co się zaoszczędzi na materiałach.

Kamil
7 lat temu

Pewnie cenowo wygra chińska firma COVEC ;D

Januszek
7 lat temu

Jeśli drugi etap zostanie wykonany jak ten pierwszy to wszyscy będziemy szczęśliwi, ponieważ jest on jak na razie bardzo dobrze wykonany 🙂

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x