OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Uratowali koteczka

Strażacy słyną z tego, że gaszą pożary, niosą pomoc w wypadkach drogowych oraz zdarza im się ratować zwierzęta. W sobotnie popołudnie do ostrowskich strażaków zadzwonił mężczyzna informując, że pod kontenerem znajduje się kotek, który ciągle miauczy i najprawdopodobniej nie potrafi wyjść.

+

Czerwony wóz strażacki dotarł na ulicę Bąka w Ostrowie Wlkp. gdzie tuż przy sklepie warzywniczym stoi kontener-chłodnia. To właśnie spod niego miały od godzin porannych dobiegać dźwięki kota. Strażacy przeprowadzając wstępne oględziny miejsca nie dostrzegli jednak żadnego zwierzęcia. Pod kontenerem nagromadziło się sporo śmieci i liści, które utrudniały rozpoznanie. Dlatego też w pierwszej fazie strażacy postanowili za pomocą kija od miotły powyciągać nieczystości. Na niewiele się to zdało, ponieważ kij ma ograniczoną długość.

W tej sytuacji wyciągnięto ręczny sprzęt do podnoszenia wielkogabarytów. Podniesienie kontenera pomogło wyciągnąć kolejne partie brudu, jednak kotka nadal nie było ani widać ani słychać. Zdecydowano się jeszcze bardziej podnieść kontener podkładając kliny. W pewnym momencie jeden ze strażaków stwierdził, że widział kotka, ale po chwili znikł.

Gdy możliwości dokładnego namierzenia kotka się skończyły postanowiono użyć węża z wodą. Była pewność, że wszystkie nieczystości wypłyną spod kontenera i kotek będzie namierzony.Tak też się stało. Latarką namierzono futro kotka, ale z oddali nie było widać oznak życia.

Po wyciągnięciu go, kotek ruszał się. Strażacy ręcznikiem osuszyli jego futerko. Powstał problem co dalej zrobić z tak małym kotem? Schronisko obsługuje wyłącznie bezdomne psy. Z grupki gapiów pewien mężczyzna od razu wyraził chęć do adoptowania kotka. I w ten oto szczęśliwy sposób kotek znalazł bezpieczne schronienie.

POLECANE NEWSY
25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kate
odpowiada  Przemek
7 lat temu

A ty myslisz ze w strazy emeryturki nie maja???sprobuj tego miodu w policji to sie zesrasz na miejscu idioto!!!!

Ania_76
7 lat temu

Wspaniali ludzie z tych strażaków. Dlatego ich praca jest dobrze postrzegana przez społeczeństwo. Dobra robota panowie!!

...
odpowiada  podatnik
7 lat temu

Podatniku, smutne musisz mieć życie….

Karol3414
odpowiada  podatnik
7 lat temu

Dobra, dobra. Siedzą w remizie więc mogą wyjechać żeby nie umrzeć z nudów. Gwarantuje Ci jednak, że gdyby w międzyczasie była inna akcja to zostawili by tego kotka.

Karol3414
odpowiada  heh
7 lat temu

Pomyłka. Dyżur strażaka trwa 24h.

Karol3414
odpowiada  Jakub
7 lat temu

Wiesz, jakoś nie odczułem. Chwila głębszego zastanowienia co by było gdyby, nie było którejkolwiek z tych służb pozwala dojść do prostego wniosku, że każda z nich jest potrzebna.
Jednak w codziennym życiu, mimo że tego nie odczuwasz to policja więcej dobrego dla Ciebie robi niż straż pożarna. Oczywiście, gaszą ogień, ratują kotki, wyciągają z rozbitych samochodów i wiele innych, ale są to już działania po, straż ma raczej mały wpływ na to co przed. Niezauważalny efekt istnienia policji to prewencja. Gdyby ich nie było, to na ulicach pełno byłoby bezkarnych pijaków i wariatów, po ulicach musiałbyś chodzi uzbrojony po zęby co i tak nie gwarantowałoby bezpieczeństwa bo dostałbyś kulkę na dzień dobry, włamania, rozboje, kradzieże na porządku dziennym (nocnym już nie, bo i po co skoro można hulać w nocy).
Tak właśnie. Ja wiem lubisz straż a nie lubisz policji, bo mandat dostaniesz za prędkość. Jakby tak Straż zaczęła chodzić po domach i np. za niewyczyszczony komin stwarzający zagrożenie pożarowe by Ci wlepili 500,00 to byś inaczej śpiewał.

Karol3414
7 lat temu

Mam nadzieję, że ten kolo co adoptował kociaka to nie jakiś właściciel wietnamskiego lub chińskiego fast fooda ;).

Zynek
7 lat temu

pijani strażacy to tylko w osp.PSP to zawodowcy i fachowcy!

gra...
odpowiada  heh
7 lat temu

lekarz, makler, programista…

heh
odpowiada  Pu Dong Wa
7 lat temu

zostaw namiary to dostaniesz go za darmo

25
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x