Zderzenie Konopnickiej/Al.Słowackiego

Do zderzenia dwóch aut doszło na skrzyżowaniu ulicy Konopnickiej z Al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp. Nikt nie odniósł obrażeń ponieważ samochody pochłonęły znaczną część energii.

+ [adblockingdetector id=”1″]

Starszy mężczyzna prowadził Mercedesa. Chciał przejechać ulicą Konopnickiej na wprost od strony centrum miasta w kierunku Sklejek. Gdy zapaliła się zielona strzałka uprawniająca do skrętu w prawo, kierowca Mercedesa pomyślał, że świeci się zielone do jazdy na wprost. W wyniku roztargnienia wjechał na czerwonym świetle i uderzył w lewy bok VW Golfa jadącego od strony Kalisza. Kobieta z VW Golfa nie miała szans na zapobiegnięcie temu zdarzeniu. W Mercedesie został uszkodzony przód, a w VW Golfie siła poszła w przednią oś, wyrywając koło.

CZYTAJ  Rząd podjął decyzję w sprawie 0% stawki VAT na żywność

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Major
8 lat temu

Szanowny Panie Redaktorze w Golfie nie ma z przodu osi !!!! tylko tzw. Mcphersony

mcj
odpowiada  Major
8 lat temu

HAHAHAHHA! Potwierdzam! Nie ma też silnika tylko tzw. jednostkę napędową 😀 Natomiast sam Golf to auto jednoosiowe jak taczka 😀

zenek
odpowiada  Major
8 lat temu

Żadne przednionapędowe auto nie ma z przodu osi… – tylko półosie.

cba
8 lat temu

Całe szczęście zę tej dziewczynie sie nic nie stało. Starszy pań powinien ją przepraszać na kolanach.

Karol3414
8 lat temu

Mnie tak samo w Kaliszu kobita wyjechała. Auto przed nią skręcało w prawo na warunkowej strzałce, a ona myślała, że się włączyło zielone i bez patrzenia wjechała na skrzyżowanie. Prawie jej się udało. Dostała w tylny błotnik. Jej Lanos miał cały tył do remontu, a mój poldek do wymiany przedni migacz z pozycyjnym i zderzak, bo się dziurka zrobiła, choć na upartego nadawałby się do dalszej eksploatacji, no i lekko się blacha podwinęła. Żal tylko dzieci było, bo się przestraszyły i płakały że mamę do więzienia wsadzą, trzeba było najpierw je uspokoić, dobrze że w fotelikach były bo nic im się nie stało.

driver
odpowiada  Karol3414
8 lat temu

Poldek to było naprawdę mocne auto!

KL
8 lat temu

do Pawła: zgadzam się – starsi kierowcy badania psychotechniczne a młodsi psychiatryczne.

paweł
odpowiada  KL
8 lat temu

zgadzam sie 😉

Aaa
8 lat temu

Ale oni przecież nie potrzebowali kierunkowskazow ponieważ oboje jechali na wprost.

on
8 lat temu

A to pewnie to jeden z tych co włącza kierunkowskaz dopiero jak się zapali zielone swiatło – przecież to jest masakra co w tym Ostrówku jest – ludzie kierunkowskaz wszędzie się włącza nie 1 sekundę przed skretem w prawo czy w lewo ani nie wtedy jak się dopiero zapali zielone światło i dojedzie do srodka drogi- bo skad idi…… – ja jadący za tobą mam cię ominąć lub kierowca z naprzeciwka ma wiedzieć, ze może jechać na wprost .

heh
odpowiada  on
8 lat temu

też jestem za używaniem kierunkowskazów odpowiednio wcześnie ale druga kwestia jest taka że na skrzyżowaniu ani bezpośrednio przed nim się nie wyprzedza. kierowca z naprzeciwka może jechać na wprost zawsze bo ja skręcając w lewo musze go przepuścić(chyba że znaki mówią inaczej) to tyle jeśli chodzi o lewoskręt. a jeżeli chodzi o prawoskręt to się na skrzyżowaniu z prawej strony nie wyprzedza. wogóle się nie wyprzedza na skrzyżowaniu

on
odpowiada  heh
8 lat temu

ej __ heh czy jak ci tam ___ omijanie (z prawej) a wyprzedzanie czaisz różnice – proponuje włącz kierunkowskaz wcześniej a ten przed tobą lub za tobą będzie wiedzieć co zamierzasz a jak wysiądzie ci kierunkowskaz – to szybę otwórz i łapę wyciągnij przez szybę (też wcześniej) z lewej lub prawej strony, to tez będziemy wiedzieć , że chyba skręcasz – zresztą kamera u mnie w aucie jest co Cie rejestruje.

paweł
odpowiada  on
8 lat temu

Masz rację, sami siebie nie szanują, a jak ktoś ich walnie to wielce oburzeni. ja ZAWSZE, daje wcześniej znać. To zalezy jak szybko jade i czy to teren zabudowany czy nie. Albo szybciej włączam albo później by ktoś mi w tyłek nie wjechał bo szkoda mojego auta.

Ostrowiak
odpowiada  on
8 lat temu

Zasada jedna – skręcasz w lewo włącz kierunkowskaz wcześniej , to samo jak skręcasz w prawo – jeśli jesteś przede mną i tego nie zrobisz – masz posmiewisko bo od razu uzywam sygnalu dxwiekowego (moze już sie o tym przekonałeś) i dodatakowo jestes nagrany przez kamęrke HD zainstalowana w pojeździe abys póxniej sam z siebie idi…… nie robił – lada moment będziesz na YouTube

paweł
8 lat temu

starszy meczyzna mercedesa……. Po raz kolejny fakt faktem jest ze starsi wiekowo kierowcy powinni przechodzić cyklicznie badanie psychotechniczne!!!!!

heh
odpowiada  paweł
8 lat temu

poczekamy jak będzie pisał kiedy skończysz 50-60lat

paweł
odpowiada  heh
8 lat temu

a co to zły pomysł? a co tam, niech sie tłuką na drogach. ja bym jeszcze takiemu dołożył.

heh
odpowiada  paweł
8 lat temu

faktem jest że dziadki drogowe z reguły jeżdżą kiepsko. jeżdżą kiepsko bo jeżdżą mało. nie oszukujmy sie że jak dziadek dostanie 1500zł emerytury, ma opłacić mieszkanie i lekarstwa to nie będzie wydawał miesięcznie 1000zł na paliwo, on jedzie od święta. ale są też wyjątki, ludzie którzy mają za sobą setki tysięcy przejechanych kilometrów i kierują samochodami w taki sposób że przeciętny kowalski do pięt im nie dorasta. to jest całkiem inny styl jazdy tak doświadczonego kierowcy. jeżeli chcesz rozwinąć się w temacie to polecam specjalistyczne kursy doskonalenia techniki jazdy, tam nauczą cię podstaw i pokażą jak niewiele potrafisz a ty bedziesz sobie tę wiedze wprowadzał w życie. jeżeli chcesz się naprawde rozwinąć, a jeżeli nie to jeździj sobie dalej w przekonaniu że jesteś dobrym kierowcą, napewno lepszym niż dziadki drogowe i bez świadomości tego jak niewiele potrafisz

dziadek
odpowiada  heh
8 lat temu

Brawo! tak właśnie jest. Szacun dla autora tego wpisu – bez żadnej kpiny czy złośliwości. Szczera prawda.

20
0
Napisz co o tym sądziszx