Co wyrośnie z 15-letniego złodzieja?

Wczoraj policjanci ustalili i zatrzymali 15-letniego sprawcę kradzieży rowerów. Chłopak dokonał kradzieży dwóch rowerów. Teraz jego sprawą zajmie się sędzia rodzinny.

Nieletni kradł na terenie Odolanowa i Sieroszewic. W ciągu kilku dni skradł dwa rowery. Chłopak miał ułatwione zadanie, ponieważ skradzione rowery nie były zabezpieczone, dla złodzieja okazały się więc łatwym łupem. Sprawami kradzieży rowerów zajęli się policjanci z Odolanowa i Sieroszewic.

Dzięki zebranym informacjom i prowadzonym działaniom, złodzieja ustalili i zatrzymali dzielnicowi z komisariatu z Odolanowa i posterunku z Sieroszewic.  15-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego  przyznał się do kradzieży. Skradzione rowery zostały odzyskane i powróciły do właścicieli. To nie pierwsze jego kradzieże, 15-latek wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Teraz jego sprawą zajmie się sędzia rodzinny.

Przypominamy o właściwym zabezpieczaniu własnego mienia, by nie stwarzać okazji złodziejom do kradzieży. Jednym z elementów takiego zabezpieczenia i profilaktyki jest oznakowanie roweru. Pomimo tego, że znakowanie samo w sobie nie uchroni  nikogo przed kradzieżą, znacząco ułatwia odszukanie właściciela w przypadku odnalezienia skradzionego jednośladu. Przypominamy, że rowery lub inne przedmioty, np. kosiarki itp. można oznakować w siedzibie Komendy lub Komisariatu.

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx