Traktorem na drodze z ponad 2 promilami

Czas letni to okres nie tylko wakacji, urlopów, zwiększonego natężenia ruchu na drogach ale to również czas prac polowych. Policjanci kontrolują na drogach nie tylko kierujących samochodami czy rowerami, ale również ciągnikami i maszynami rolniczymi. W minioną środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej Komendy zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym.

+

Traktorzysta został zatrzymany przez ostrowską drogówkę w minioną środę  na jednej z publicznych dróg gminy Raszków. W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Po zbadaniu trzeźwości, okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości zakończyła dalszą jazdę mężczyzny.

Okazało się również, że nietrzeźwy traktorzysta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wyjaśnił policjantom, że pił alkohol poprzedniego dnia.

Zatrzymany mężczyzna to 57-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, któremu za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
driver
7 lat temu

2 promille to już fest faza jest! Tyle to na pewno wyjątkowo rzadko może mieć funkcjonariusz na służbie.

1
0
Napisz co o tym sądziszx