Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Udostępnij
Tweet

Policjanci z ogniwa patrolowego ostrowskiej Komendy zatrzymali cztery młode osoby w związku z posiadaniem i udzielaniem narkotyków. Trójka zatrzymanych nie ma jeszcze skończonych 17 lat, dlatego ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

+

Życie pokazuje, że coroczne działania organizowane przez ostrowską Policję w związku z zakończeniem roku szkolnego, nie polegają wyłącznie na osiągnięciu wydźwięku medialnego. Naturalnie tego typu działania to szeroko rozumiana profilaktyka oraz zapobieganie demoralizacji i wkraczaniu młodych ludzi na drogę przestępstwa. Stąd też pojawiające się odpowiednio wcześniej informacje na policyjnych stronach internetowych i w lokalnych mediach o podejmowanych działaniach, które nie pozostają tylko w sferze teorii, ale wdrażane są również w praktyce.

W wyniku takich właśnie działań ostrowscy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu cztery osoby w związku z posiadaniem i udzielaniem narkotyków. Pierwszy wpadł 16-latek, który kontrolowany przez policjantów w grupie młodzieży pod jedną z ostrowskich szkół, posiadał przy sobie sześć woreczków z marihuaną. Policjanci ustalili, że narkotyki nabył od niespełna 18-letniego chłopaka, który już usłyszał zarzuty posiadania i udzielania małoletniemu środków odurzających.

Dalsze czynności doprowadziły policjantów do kolejnych dwóch osób zamieszanych w tą sprawę, z których jedna zamieszkuje na terenie powiatu pleszewskiego. Tym razem zatrzymane zostały dwie 16-letnie dziewczyny. Nieletnie usłyszały zarzuty ułatwiania zakupu i udzielania narkotyków.

Sprawą trójki nieletnich zajmie się teraz sędzia rodzinny. Czwarty z zatrzymanych odpowie już przed sądem karnym.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy wyciągali z lodu
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bye
9 lat temu

Dla ludzi wszystko jest narkotykiem, więc powinniśmy być teraz zamykani za oddychanie. ” Ilu z moich kumpli jeszcze mi zamkniecie? „

Głoszezlewu
odpowiada  bye
9 lat temu

Dobra rada, zmień kumpli, zacznij żyć bardziej ambitnie a nie jaranie picie i repeat, znajdź sobie jakieś fajne zajęcie i fajną dziewczynę.

heh
9 lat temu

tak się bawi tak się bawi gim ba za

3
0
Napisz co o tym sądziszx