Jak uratowano basen przy Olimpijskiej?

Udostępnij
Tweet

Basen Miejski, który lata świetności póki co ma za sobą, był na liście do zamknięcia. Spółka Miejski Zakład Zieleni widziała konieczność przeprowadzenia remontu na kwotę 6 mln złotych, by wymienić niecki basenowe z betonowych na chromonikielinowe. Jednak w tym roku ponownie zmodernizowano doraźnie dno basenu i zaczęto się zastanawiać skąd wziąć brakuje 100 tysięcy na funkcjonowanie basenu.

+

W 2012 roku sezonowe utrzymanie basenu wynosiło 126 tysięcy. Miejski Zakład Zieleni wykazywał raptem 27 tysięcy złotych z wpływów biletowych. W kasie pojawiało się manko na kwotę 100 tysięcy złotych. Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” przygotowało program pn. „Basenowy Aktywny Wypoczynek” – pod takim hasłem odbywać się będą zajęcia w ramach półkolonii dla dzieci  m.in. na Basenie Miejskim przy ulicy Paderewskiego. Ile zapłaci miasto za tę rozrywkę? 105 tysięcy złotych. Tyle ile brakowało w kasie basenowej przy ogólnym rozliczeniu.

W ramach półkolonii organizowanych w ramach akcji „Basenowy Aktywny Wypoczynek”  uczestnicy spędzą większość czasu na terenie kąpieliska przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim o ile pozwoli na to pogoda. Dzieci i młodzież będą uczyły się pływać lub będą doskonaliły techniki pływania.

 – Półkolonie potrwają codziennie przez dziewięć tygodni. Pierwsza grupa rozpocznie wakacyjne spotkania już 30 – go czerwca. Ostatnia grupa zakończy zajęcia 31-go sierpnia. Codzienne zajęcia potrwają osiem godzin dydaktycznych od 10:00 do 16:00. Każdego dnia z grupą będzie przebywało trzech animatorów. Zainteresowanie zajęciami było ogromne, w sumie mamy zapisanych 270 dzieci w wieku od 6 do 13 lat – wyjaśnia Łukasz Mikołajczyk, członek zarządu Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”.

Basen Miejski dla mieszkańców będzie czynny – jeśli pozwolą na to warunki pogodowe – od poniedziałku 30 czerwca.

Woda w basenie jest już napuszczona. Czekamy na decyzję Sanepidu, czy woda jest zdatna do kąpieli. Obiekt do sezonu dopuszczony jest warunkowo. Spółka Miejski Zakład Zieleni zleciła ekspertyzę dotyczącą stanu basenu, ponieważ obiekt wymaga gruntownej modernizacji. Są trzy koncepcje kompleksowej modernizacji z wymianą niecek i systemu filtrów, ale to koszt pomiędzy 5 a 11 milionów złotych – mówi przedstawiciel  Miejskiego Zakładu Zieleni Lucjan Cybulski.

CZYTAJ  Będą wymieniać się ubraniami. Nowa akcja w hali arena

Koszt biletu to 7 złotych.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
9 lat temu

Wszystko idzie w piaski a weż sie tam wykąp, powodzenia.A na basenie woda miodzik tylko wszystko leży i kwiczy aż się prosi o remont ,takich mamy managerów. Cena biletów za zeszły rok normalny 7zl ok. dzieci 5zł? i jeszcze żeby było śmieszniej do dziewięciu lat, bo powyżej to już nie dzieci. WSTYD Ja się pytam CZY TO MIASTO JEST DLA NAS CZY MY DLA NIEGO!

xxx
9 lat temu

Kuzwa Wam wszystkim zle… jak chcieli zamknac bo basen nie rentowny to placzecie ze to miasto powinno utrzymywac basen, za minimalne wplywy z biletow bo Wam za 5zl to juz duzo, to teraz placzecie ze miasto dofinansowalo spolke miejska ktora ma utrzymac basen… ale przynajmniej dzieci, ktore nie wyjechaly nad morze beda mialy udane wakacje w miescie na polkoloniach 🙂
Ludzie Wy to kompletni malkontenci jestescie… wezcie sie do roboty a nie narzekajcie na wszystko, zachlystneliscie sie kapitalizmem i wolnoscia i Wam szajba odbija… moze postawcie sie w miejscu Ukrainy, to moze przejrzycie na oczy z jakiego g…na wyszlismy 25lat temu! Mimo wszystko jest teraz duzo lepiej i mozecie klnac na wladze mimo ze 40% tylko łazi na wybory…
Wole takie g..no kapitalistyczne niz g..no socjalistyczne

Natucha
9 lat temu

powinni zrobić basen taki jak jest w Kaliszu to by mieli wpływy… a nie tak jak wygląda chcieliby zarobić za taki stan basenu… porażka

Zenek
odpowiada  Natucha
9 lat temu

Wpływy? Owszem są w Kaliszu wpływy z aquaparku, ale koszty funkcjonowania są o wiele wyższe niż te wpływy. Nie wspominając o zadłużeniu miasta jego budową na kilkadziesiąt milionów złotych.

??????????????
9 lat temu

a co z basenem na ul rejtana czdmu zakłat zieleni pozwala na rujine tego basenu to jest tesz bardzo fajny obiekt

Mikel
9 lat temu

A skąd wziąć pieniądze na tego typu inwestycje: na pewno można uzyskać dotacje unijne. Sprzedać bezsensowny traktor, który jeździ na piaski, ponieważ to wstyd, że mieście kolejarzy, gdzie jest prawdziwa kolejka mamy przebrany traktor. Radni miasta mogli by sprawować swoje funkcje charytatywnie – społecznie. Tak samo jak prezydent i Krakowski (200 tys zł już by było z samego Pana K). Sprawując funkcje społeczne nie trzeba na nich zarabiać. Można mieć inną pracę lub być na emeryturze. Również okoliczne parafie, które organizują zbiórki na wszystko, na dzieci w afryce, na misjonarzy w Azji. Okej, to jest ważne. Ale może warto było by zrobić zbiórkę na prawdziwy remont NASZEGO basenu? Jest tyle parafii, że na pewno kilkaset tysięcy zł w jedną niedziele udało by się zebrać.

ASD
9 lat temu

rączka rączkę myje, a basenik niezła pralnia pieniążków, jak zresztą cały miejski zakład zieleni

Mikel
9 lat temu

Nie widzę powodu by nie modernizować basenu. Dodatkowo proponuję zainwestować w otwieraną szklano – stalową konstrukcję (coś w stylu dachu złotych tarasów, jednak ładniejsze i prostsze). Pozwoliło by to na używanie basenu także w miesiącach wiosenno-jesiennych, gdzie temperatura jest niższa, ale słoneczna pogoda dopisuje. Podniosło by to koszt może nawet do 30 mln zł, ale co z tego. Trzeba poprawiać sobie warunki życia, a nie tkwić 50 lat za zachodem

Robi
9 lat temu

To jest Komuna a nie kapitalizm!jak mozna dotowac Sp.z.o.o co na to urzedy kontrolne?Zlikwidował Olimpijską Zieloną lagune i innych dzierżawców bo mu patrzyli na jego nieudolnośc.Pan prezes musi miec kase którą dostanie za friko bo sam nic nie wymyśli.

9
0
Napisz co o tym sądziszx