Prezydent manipuluje?

Czy prezydent Ostrowa Wlkp. Jarosław Urbaniak manipuluje opinią publiczną? Rzecz rozchodzi się o proces, który prezydent Urbaniak wytoczył blogerowi Kazimierzowi „Jordanowi” Rzepce. Sęk w tym, że prezydent na cel swojego ataku wybrał wyłącznie blogera, a w żaden sposób nie sądził się z poważnym wydawcą Telewizji Pro-Art, która również opublikowała kontrowersyjny anonim. Czy dlatego, że prezydent Urbaniak boi się dużego medium czy dlatego, że będzie je potrzebował w czasie wyborów? Finał jest taki, że prezydent schował się w swoim gabinecie przed niewygodnymi pytaniami.

+

Przypomnijmy, że rok temu anonim trafił do trzech ostrowskich radnych, a Ci przekazali go na Sesji Rady Miejskiej na ręce przewodniczącego Jarosława Lisieckiego. Po skierowaniu pisma do prokuratury przez przewodniczącego rady,  jego treść pojawiła się na stronie prowadzonej przez Kazimierza „Jordana” Rzepkę oraz na stronie należącej do telewizji kablowej.

Prezydent Jarosław Urbaniak, który poczuł się pomówiony, postanowił pozwać wyłącznie blogera Rzepkę, ale już nie wydawcę dużego ostrowskiego medium. Pojawia się pytanie dlaczego? Czyżby wynikało to z interesu wyborczego, który Pan prezydent wraz z kablówką zamierza sfinalizować? Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że portal ten nie krytykuje władzy, a właściwie publikuje laurki. No ale chyba nic za darmo? Gdy spojrzymy na sumę kwot, które to medium otrzymuje od miasta, odpowiedź zdaje się być oczywista.

Prezydent Jarosław Urbaniak zamiast równości wobec prawa, stosuje zasadę utrzymania „rządź i dziel”, aby utrzymać się przy korycie władzy za wszelką cenę? Jak z tego wynika nawet za cenę prawdy i rzeczywistości. Gdy wygrał proces z blogerem zażyczył sobie by wyrok został opublikowany w ostrowskich mediach, ponieważ był szkalowany anonimem, do czego Sąd się przychylił. Dlaczego zatem prezydent Urbaniak zataja przed opinią publiczną i udaje sam przed sobą, że identyczna publikacja nie pojawiła się w tym dużym medium?

CZYTAJ  16-latek nie przeżył potrącenia przez pociąg (z REGIONU)

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że prezydent Urbaniak o publikacji anonimu w niepozwanym portalu mógł dowiedzieć się z odpowiedzi na złożony akt oskarżenia przeciwko blogerowi. A było to ponad rok temu. Dodajmy również, że pół roku temu również nasza redakcja przesłała kopię tej publikacji do pana prezydenta.

I o to właśnie teraz postanowiliśmy zapytać pana prezydenta Jarosława Urbaniaka dlaczego w sprawie drugiej szkalującej publikacji NIC NIE ZROBIŁ. Gdy Marek Radziszewski z ostrow24.tv próbował zapytać się dlaczego pomimo oficjalnego złożenia w Urzędzie Miejskim dowodu w postaci publikacji na wspomnianym portalu, Pan Prezydent udaje, że w dalszym ciągu nic nie wie o tej publikacji. W znanym sobie stylu na koniec rozmowy, przyparty do muru, schował się w swoim gabinecie. Jego postawę oceńcie Państwo sami.

Rozmowa z prezydentem, który schował się w gabinecie:

[jwplayer mediaid=”68183″]

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rejtan 2014
9 lat temu

jaką to on ma / miał ksywke ? „Laptop ” ? :))))

Lokator
9 lat temu

AROGANT !!!! AROGANT !!!! AROGANT !!!! AROGANT !!!! AROGANT !!!! AROGANT !!!!
MIESZKAŃCY OSTROWA !!! Obudźcie się !!!. Tego pana trzeba odstawić na aut !!!. Jego miejsce jest …Adwokat Rycha….Mira….Zbycha….

Karolcia
9 lat temu

Te wszystkie komentarze to zwykła smarkateria, gówniarstwo. Pokaż co zrobiłeś dla Ostrowa a potem krytykuj. Jeśli nie widzisz zmian w Ostrowie jak pięknieje, to jesteś.idiotą. Myślę, że ci krytykujący gówniarze` to zaplecze. p.R.Normalny obserwator widzi olbrzymie zmiany, tu chce się żyć. Panie Prezydencie,bądź taki, jaki jesteś,tymi gówniarskimi opiniami się nie przejmuj a za 4 lata Ostrów będzie nie do poznania mimo, że tak wiele już zostało zrobione.

Maria
odpowiada  Karolcia
9 lat temu

Brawo Karolcia ,już ludzie sami nie wiedza o piszą. co sami zrobili? niech każdy wokół siebie pozamiata

vaq
9 lat temu

Może w końcu Ostrowianie przejrzą na oczy. Przypomnę, że ten prezydent jest z PO.

TW Tomek
9 lat temu

Tak krytykujecie pana Prezydenta, ale ten nie powiadomił prokuratury, nie wezwał policji, ani ABW, żeby dziennikarzowi zabrać mikrofon, kamerę i oskarżyć o nielegalne nagrywanie. Więc trochu kultury!

Zbyszekk
9 lat temu

kiki mniejsze zło ? Tak zgadza się są inwestycje…tylko szkoda że wszystko z POŻYCZEK „JESICA” a kto je spłaci ?? Najłatwiej pozyskać sobie elektorat wyborczy po przez inwestycje z pożyczek ! GRATULACJE !!!

kefir
9 lat temu

Obejrzałem materiał i cóż… Bez wnikania w pochodzenie partyjne… normalna łajza. Ale nie on jeden. To świat polskiej polityki. W normalniejszych krajach politycy cos tam dla siebie skubną przy okazji działania na rzecz współobywateli, a u nas żrą w korycie przy okazji dojścia do koryta. Współobywateli mają w dupie. Ten człowiek ładnie pokazał tym zamknięciem drzwi przed nosem bądź co bądź dziennikarza (z niszowej przyznajmy stacyjki ale zawsze) gdzie ma mieszkańców. Typowy polski polityk.

30
0
Napisz co o tym sądziszx