OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowianie zabrali psy na spacer

Po raz drugi Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt zorganizowało akcję edukacyjno – społeczną „Zabierz mnie na spacer” w schronisku dla zwierząt. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Gościem specjalnym akcji była aktorka Katarzyna Bujakiewicz, która zachęcała do odpowiedzialnej adopcji czworonogów.
+

W każde wakacje ludzie wyrzucają psy, porzucają je na ulicy czy zostawiają w lesie. Nie wyobrażam sobie tego. Mamy w domu suczkę, która jest członkiem naszej rodziny. Jak można wyrzucić takiego pieska, który potem zostaje sam nie rozumiejąc, co się wokół niego dzieje? W takich akcjach chodzi przede wszystkim o to, żeby nauczyć ludzi pewnej wrażliwości. Może pójdę na spacer, może zaadoptuje, a może rozejrzę się i zobaczę wałęsające się czy krzywdzone zwierzę. I wtedy odpowiednio zareaguję. To jest żywe stworzenie. Nawet ciężko tłumaczyć komukolwiek takie oczywiste rzeczy – nie można go wziąć, zabawić się i wyrzucić – mówiła Katarzyna Bujakiewicz.

Ostrowianie nie zawiedli i, mimo trochę kapryśnej pogody, zjawili się licznie w schronisku. Wszystkie psy wyszły na spacer. Gość specjalny, Katarzyna Bujakiewicz (wielka miłośniczka zwierząt), która przyjechała charytatywnie, na zaproszenie prezes Stowarzyszenia Haliny Białej. Stowarzyszenie planuje budowę placów zabaw dla czworonogów – ale ta tym etapie dopiero pozyskuje środki na budowę takich miejsc.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miłośniczka zwierząt
odpowiada  KASIA
4 lat temu

Straszne naprawdę. Może by ten problem zgłosić gdzieś. Zima zgadzam się jest najgorsza dla tych bezdomnych zwierząt 🙁 . W wielu miastach powstały budki specjalne gdzie koty mogą wejść kilka się zmieści i tam jest jedzenie. Ustawiane są na zimę. Ale ostrów ma ważniejsze problemy … boiska, place zabaw, orliki itp. dla bezdomnych zwierząt nic się nie robi.

do KASIA
4 lat temu

Nikt sie sprawa nie zajmie na pewno dopoki ktos sie o to nie postara. Wiec do dziela, dzwon do miasta, zapytaj o darmowe sterylizacje, kto moze pomoc wylapac, podzwon po ostrowskich stowarzyszeniach i weterynarzacg. Wez sprawy w swoje rece, moze jakas fundacja ma klatke, zostaw ja tam, kot sie zlapie, zawiez do weterynarza

KASIA
4 lat temu

NA WSZYSTKICH DZIALKACH JEST PEŁNO KOTÓWW NIE TYLKO ,NA KOZIM BORKU, ROWNIEZ BIEDNE BARDZO KOTY SA NA DZIALKACH 22 LIPCA . BYŁAM U ZNAJOMYCH NA DZIALCE TO TYLKO W PRZECIĄGU GODZINY ,PRZESZLO SOBIE ALEJKĄ SPORO KOTOW ,MOZE ZE 12 SZTUK KAZDY INNEJ MASCI. MOZE MIASTO ZAJELO BY SIE TYM PROBLEMEM ,BO PRZECIEZ LATEM JESZCZE NA DZIALKACH LUDZIE TE KOTY DOKARMIAJĄ ALE JAK PRZYCHODZI ZIMA ,TO POZOSTAWIONE KOTY ,BEZ JEDZENIA PICIA , GŁODUJĄ . POWINNO MIASTO TYM PROBLEMEM ZAJĄC SIE .

SKate
6 lat temu

Fajna akcja. Powinno częściej być coś takiego organizowane. Idą wakacje, dzieciaki będą się nudzić, można by produktywnie wykorzystać wolny czas.

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x