Jest słońce, są wypadki

Miniony weekend na drogach powiatu ostrowskiego nie należał również do bezpiecznych pod kątem wypadków drogowych. Odnotowaliśmy odnotowała 4 wypadki drogowe w których rannych zostało 8 osób. Zatrzymanych zostało również 15 nietrzeźwych kierowców.

+

Bezdeszczowa i słoneczna pogoda, najwyraźniej nie sprzyjała kierowcom w miniony weekend. Na drogach powiatu ostrowskiego doszło do czterech wypadków, w których 8 osób zostało rannych.

Pierwszy wypadek miał miejsce w piątek na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Aleje Słowackiego i Limanowskiego. Kierujący fordem focusem nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu 69-letniej kobiecie i potrącił ją. Kierowca był trzeźwy i natychmiast udzielił pomocy kobiecie.

Groźnie wyglądający wypadek miał miejsce następnego dnia w Rososzycy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący renault clio 43-letni mężczyzna, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka bmw. 22-letni kierowca bmw oraz kierowca Clio i trzej pasażerowie trafili do ostrowskiego szpitala.

Dwa kolejne wypadki miały miejsce w niedzielę. Najpierw w Zacharzewie 31-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał z drogi rowerowej wprost pod nadjeżdżającego peugeota. Niespełna dwie godziny później w Topoli Wielkiej doszło do zderzenia motocyklisty z mercedesem. W tym zdarzeniu kierowca mercedesa skręcał w lewo nie upewniając się, że jest wyprzedzany przez motocyklistę. 24-letni kierowca Kawasaki trafił do szpitala.

W wymienionych zdarzeniach najwyraźniej zwiodła nieuwaga, zła ocena sytuacji i pewnie też pośpiech. Wszyscy uczestnicy powyższych zdarzeń byli trzeźwi. Apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie ostrożności na drogach.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Taka prawa
9 lat temu

Nie widziałem bo słońce mnie oślepiło i wjechałem w grupkę dzieci normalnie przechodzących przez przejście .Takim głąbom których słońce oślepia i jadą dalej obligatoryjnie zabierał bym prawo jazdy żeby uratować kilka istnień !To tak jak tłumaczenie że była mgła i nic nie było widać dlatego potrącił kobietę z dzieckiem !

1
0
Napisz co o tym sądziszx