Nietrzeźwi na drogach

Zatrzymanych 15 nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch którzy spowodowali kolizję drogową, to negatywny bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego.

+

Spora liczba kierowców zapomniała, że jazda „na podwójnym gazie” jest zabroniona. Słoneczna pogoda zachęcała do rodzinnych spotkań i grillowania ze znajomymi. Ale każdy powinien pamiętać, że jeśli ma zamiar kierować nie może spożywać alkoholu.

Nie wszyscy jednak stosują się do tych zakazów. W Odolanowie 29-letni kierowca peugeota zderzył się z osobowym mercedesem. Okazało się, że w jego organizmie był prawie 1 promil alkoholu. Większym stężeniem może „pochwalić” się 27-latek, który w Możdżanowie kierował motorowerem. Jazdę zakończył w przydrożnym rowie, a badanie wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 56-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Zatrzymany w miejscowości Skrzebowa przez policjantów podczas kierowania volkswagenem, posiadał w organizmie 2,2 promila alkoholu.

Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości można trafić na 2 lata do więzienia. Naturalnie wiąże się to również z utratą prawa jazdy.

 art. 178a kodeksu karnego

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wjechał w płot i poszedł do sklepu. Ukr. był pijany
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx