Odpowie za przewóz papierosów

Ponad 500 paczek papierosów zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim, które przewoził 31-letni mężczyzna. Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy. Jest to wykroczenie karno – skarbowe, za które mężczyźnie może grozić wysoka grzywna.

+

Handel towarami bez polskich znaków akcyzy jest ustawowo zabroniona. Policjanci i służby celne na bieżąco walczą z tym zjawiskiem, zatrzymując osoby chcące ominąć prawo i narazić tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie wpływów z podatku akcyzowego.

Kolejną osobę w ostatnim czasie trudniącą się tym procederem, zatrzymali ostrowscy kryminalni. 31-letni mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej w Czekanowie. Policjanci znaleźli w jego samochodzie 503 paczki papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Daje to w sumie ponad 10 tysięcy sztuk papierosów.

Wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wyniosła  ponad 7 tysięcy złotych. Na taką stratę naraził Skarb Państwa w związku z wpływami z podatku akcyzowego, 31-letni mieszkaniec Kalisza. Sprawą nielegalnych papierosów zajmie się teraz Urząd Celny.

CZYTAJ  Pożar samochodu na stacji paliw

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pawel
8 lat temu

pozdrawiam pana Tomasza sliwniki

1
0
Napisz co o tym sądziszx