Przedszkolaki rywalizowały na sportowo

Były emocje i sportowa rywalizacja, wspaniała zabawa, doping rodziców i medale dla wszystkich zwycięzców – 19 ostrowskich przedszkoli wzięło udział w Spartakiadzie Przedszkolaków, która w minioną sobotę odbyła się na Stadionie Stali przy ul. Kusocińskiego. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy było „Żyjmy zdrowo na sportowo”.

+

Najpierw była oficjalne prezentacja każdego z dziewiętnastu przedszkoli, które reprezentowały poszczególne dyscypliny sportowe.  Dzieci z ostrowskich przedszkoli połączone zostały w 40-osobowe drużyny.

Spartakiadę uroczyście otworzył Prezydent Jarosław Urbaniak wraz z reprezentantką drużyn przedszkolnych. W niebo poszybowało także kilkaset balonów.

– Przedszkolaki sprawdzały się w równych konkurencjach i zabawach sportowych – szybkim bieganiu, pokonywaniu przeszkód, biegu w workach.  Konkurencje dopasowaliśmy do wieku dzieci – 2, 4, 5 i 6 – letnich – mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta.

Na płycie stadionu ustawiono 14 namiotów opisanych i udekorowanych zgodnie z  reprezentowaną przez dane przedszkole dyscypliną sportową.

 – Przedszkolaki reprezentowały prawie wszystkie dyscypliny sportowe – był więc żużel, sztuki walki,  jazda na rowerze, tenis stołowy, żeglarstwo, pływanie, lotnictwo, piłka ręczna, piłka nożna, lotnictwo, koszykówka, badminton, lekkoatletyka, jeździectwo.  Przygotowaliśmy także konkurencję dla rodziców w przeciąganiu liny –podkreśla Grażyna Kołacka, dyrektor  Przedszkola nr 9,  koordynator akcji.

Mottem przewodnim imprezy jest zdrowy tryb życia.

Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2013/ 14 ogłosiła rokiem „Szkoły w ruchu”. W Ostrowie Wielkopolskim do akcji przyłączyło się bardzo dużo przedszkoli i szkół. Przez cały rok szkolny w poszczególnych placówkach odbywały się różne zajęcia w ramach programu. Oprócz wysiłku sportowego, zdrowiej realizacji i świetnej zabawy,  dzieci,  podczas spartakiady,  były częstowane jabłuszkami,  zdrowymi soczkami i  wodą – dodaje G. Kołacka.

Wszyscy uczestnicy spartakiady otrzymali medale, ponieważ w tej spartakiadzie przedszkolaków wszyscy uczestnicy są zwycięzcami.

Współorganizatorem imprezy od kilku lat jest Osiedlowe Stowarzyszenie „Krępianie”. Impreza została dofinansowania z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego


POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx