OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kolejna nawałnica nad Ostrowem – (wideo) aktualizacja 22:00

Jeszcze nie wszyscy mieszkańcy powiatu ostrowskiego pousuwali skutki nawałnicy, która przeszła w minioną sobotę nad naszym regionem, a wiele wskazuje na to, że czeka nas powtórka. Odczyty z radarów meteorologicznych nie napawają optymizmem. Według najświeższych prognoz wynika, że w ciągu najbliższych godzin przejdzie nad powiatem ostrowskim intensywna ulewa. Jednakże jest cień szansy, że epicentrum minie nas z południowej strony. Chmury burzowe będą generowały opady gradu, ulewne i nawalne opady deszczu, miejscami bardzo silne niszczące porywy wiatru, a także znaczną ilość wyładowań atmosferycznych.

Należy zabezpieczyć miejsca, które są podatne na zalewanie. Nie należy wychodzić dzisiejszego popołudnia z domu, jeżeli nie jest to konieczne. Zaleca się nie parkowanie samochodów na terenach obniżonych (Urząd Miejski, Galeria Ostrovia itp.), a także w okolicy wysokich drzew, których konary mogą się złamać i uszkodzić je.

Na poniższej mapce widać miejsca, w których występuje opad. Kolor niebieski to delikatny deszcz, następnie jest zielony, żółty to mowa o mocniejszym deszczu, czerwony, brązowy kolor oznacza intensywny deszcz, a kolor biały to grad. Stan na 20:00

nawalnica-ostrzezenie2000

Na żywo przesuwanie opadów można obserwować pod adresem: http://www.radareu.cz/

15:15 – w Odolanowie zaczął padać deszcz.

Pierwszy front burzowy minął nas od południa. Jego strefa aktywności sięgała od Odolanowa po Twardogórę. Drugi front może sięgnąć Ostrów Wlkp. około godziny 17:00

16:10 – Drugi front nadciąga od strony Bełchatowa-Włoszczowy. Wiele wskazuje na to, że on trafi prosto w Ostrów Wielkopolski. Na jego dotarcie potrzeba około 2,5-3,5 godziny.

20:00 Po wypogodzeniu znowu nadejdzie deszcz, ale intensywność opadu nie powinna powodować podtopień. Epicentrum będzie na wysokości Kalisza i Konina.

19:45 – spadło 17 mm deszczu.

22:00 – Front z opadami przenosi się na północ Polski i na szczęście nas ominie.

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mokrypodkoszulek
6 lat temu

I po co było budować fontannę za 700 tys. zł? Nie lepiej było poczekać na ulewne deszcze nad Ostrowem?

Suchy
6 lat temu

A ja zanim kupiłem działkę na której wybudowałem swój dom, przeprowadziłem wywiad środowiskowy z sąsiadami na temat ulew i historii podtopień z tej przyczyny. W normalnych krajach tereny które są notorycznie zalewane w związku z dużymi opadami atmosferycznymi, są na wykazie terenów zalewowych. W Polsce takie fakty się ukrywa. Niech żyje PO, SLD i PSL!

loko
6 lat temu

wjazd na osiedle przy Konopnickiej zalany…miejmy nadzieję że burza już odchodzi i następna nie przyjdzie 🙂

aaaaaaaaa
6 lat temu

no i mamy nawałnice i burze…..

mi
odpowiada  luk
6 lat temu

też mam nadzieję że nas to ominie.

mi
6 lat temu

Dziękujemy Panie redaktorze że tak się Pan o nas martwi i prowadzi relację na żywo. Jak prawdziwy “Łowca burz”

luk
6 lat temu

Ostrów dziś ominie burza… na szczescie http://www.lightningmaps.org/realtime?lang=en idzie bardziej na Zduny i Jutrosin

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x