Zatrzymano z nielegalnym tytoniem

Ponad 7,5 tysiąca papierosów oraz 21 kilogramów tytoniu zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim. Zatrzymany został 58-letni mężczyzna, który przewoził wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

+

Handel towarami bez polskich znaków akcyzy jest ustawowo zabroniony. Policjanci i służby celne na bieżąco walczą z tym zjawiskiem, zatrzymując osoby chcące ominąć prawo i narazić tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie wpływów z podatku akcyzowego.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. przeprowadzili 7 maja br. działania ukierunkowane właśnie na tego rodzaju przestępczość skarbową. Sprawdzane były rejony targowisk, mundurowi kontrolowali również pojazdy pod kątem przewożonego ładunku. W trakcie jednej z takich kontroli, funkcjonariusze zatrzymali osobowe bmw. Okazało się, że kierowca przewoził znaczne ilości tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 7,5 tysiąca sztuk papierosów oraz 21 kilogramów tytoniu. Zatrzymany 58-letni mężczyzna to mieszkaniec Kalisza. Usłyszał już zarzuty z Kodeksu Karnego Skarbowego. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku to ponad 20 tys. złotych.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx