OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Odzyskano rowery, policja szuka właścicieli

Policjanci z Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy zatrzymali wczoraj złodzieja i odzyskali skradziony przez niego rower. Kluczowym w ustaleniu pokrzywdzonego, okazał się wybity na ramie roweru numer pesel.
+

Policjanci z ogniwa interwencyjnego ostrowskiej komendy,  patrolując wczoraj w godzinach wieczorowych ulice miasta, zwrócili uwagę na grupę młodych mężczyzn. Mundurowi dokładnie sprawdzili wszystkich oraz rower, który posiadał jeden z nich.

Rower był oznakowany numerem pesel i bynajmniej nie był to rower należący do 18-latka, który go posiadał. Chłopak próbował tłumaczyć policjantom, że rower pożyczył, ale ci nie poprzestali na tym. Dzięki wybitemu na ramie numerowi dotarli do właścicielki i wówczas okazało się, że godzinę wcześniej rower został jej skradziony sprzed sklepu.

18-latek został zatrzymany i ostatecznie przyznał się do kradzieży, a pokrzywdzona odzyskała swój rower.

W tym przypadku oznakowanie roweru okazało się nie tylko pomocnym, ale przede wszystkim skutecznym narzędziem w walce ze złodziejami. Policjanci bardzo często znakują rowery na różnego rodzaju festynach i imprezach kulturalnych. Ponadto istnieje możliwość oznakowania roweru w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

————————————————————————————————————————————–

W dniu 27 kwietnia 2014 r. na terenie ogródków działkowych przy ul. Wrocławskiej w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono dwa rowery, jeden typu damskiego, drugi typu bmx. Właściciele rowerów proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Odolanowskiej 19. Prowadząca sprawę dzielnicowa st.post. Anna Sobczyk, tel. 62/ 73 77 248 lub 786 936 389.

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x