Zobacz jak ZDEJMOWALI flagi

Udostępnij
Tweet

Nasza publikacja o zabawnym wieszaniu flag przez pracowników Miejskiego Zakładu Zieleni odbiła się szerokim echem. Prezes Wojciech Białas musiał tłumaczyć się z pracy swoich pracowników. Przypomnijmy, że dla uczczenia Święta Flagi Narodowej – Miejski Zarząd Dróg wynajął inną miejską spółkę Miejski Zakład Zieleni by ta, z uwagi na to, że posiada podnośnik koszowy, zawiesiła,  następnie zdjęła flagi. Czujne oko jednego z mieszkańców wychwyciło jednak, że spółka oszukuje podmiot zlecający i zamiast wykorzystać wspomniany podnośnik koszowy, do boju zaangażowała traktor z przyczepą podnoszoną prawdopodobnie hydraulicznie.

I choć flagi miały wisieć do 6 maja, akcję zdejmowania zrealizowano dopiero w piątek (9 maja) od wczesnych godzin porannych. Tym razem uderzono się w pierś i traktor z przyczepką zamieniono na… drabinę. Okazuje się, że znowu miejska spółka Miejski Zakład Zieleni oszukuje. Tę czynność mógłby wykonać każdy z nas i zainkasować 6900 zł (tę kwotę uzyskaliśmy od Sylwii Nowickiej z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego). Dwa dni pracy i 7 tysięcy na koncie. Ładnie? Prezes Białas wie jak „zaoszczędzić” i wypracować sobie premię.

Poprzednia technika polegała na tym, że pracownik jadący na przyczepie, jedną ręką trzymał się niej, a drugą zdejmował flagi. Cały czas ryzykował upadek z wysokości. Tym razem było nie lepiej. Rozstawiał drabinę przy ruchliwej drodze i jedną ręką trzymając się latarni, drugą zdejmował kij z flagą, który znajdował się z drugiej strony i znacznie powyżej ręki. Jak bardzo jest to niewygodne i niebezpieczne, chyba nikogo nie musimy przekonywać. Może za rok doczekamy się zastosowania podnośnika koszowego tak jak zdrowy rozsądek nakazuje albo wywieśmy tylko flagi na instytucjach publicznych nie ryzykując zdrowia i życia biednych pracowników, którzy nie chcąc stracić pracy, muszą wykonywać absurdalne polecenia przełożonych z miejskiej spółki.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karol3414
10 lat temu

Chciałbym tylko zaznaczyć, że do pracy na drabinie oprócz wspomnianych niżej badań, potrzebna jest druga osoba. Niedopuszczalne jest aby jedna osoba stała na drabinie bez asekuracji drabiny na dole. Za taką pracę na firmy nakładane są mandaty przez inspektorów BHP.

jon
10 lat temu

Złamane wszelkie przepisy BHP i po co ? Po to żeby na dwa dni zawiesić flagi? Zgadzam się z tym, że flagi na budynkach instytucji w zupełności by wystarczyły.

kefir
10 lat temu

Coraz więcej kapusi w Ostrowie. Interesująca jest informacja o cenie tej usługi. Robi wrażenie! Mnie mogli wynająć, opędzlowałbym temat za połowę tej sumy. Forma realizacji całkiem normalna, zawiesili, zdjęli i po temacie.

mcj
10 lat temu

To leć sprawdzać… :-/

piotrk
10 lat temu

nalezalo by sprawdzic czy w/w pracownicy posiadaja stosowne badania do pracy na wysokosci.

5
0
Napisz co o tym sądziszx