Strzelał do psa

46-letni ostrowianin usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. To wynik zgłoszenia Policji, że strzelał do psa z broni pneumatycznej. Pies doznał niegroźnego dla jego życia urazu szyi. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia.

1 maja wieczorem mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego zauważyła w skórze pod sierścią swojego psa metalowy przedmiot. Po wyciągnięciu go okazało się, że jest to śrut z wiatrówki. Właścicielka nie wiedziała skąd się tam wziął. Kiedy chwilę później wyszła na spacer z psem usłyszała strzał, a pies zaskomlał. Okazało się, że najprawdopodobniej ktoś strzelił do psa z wiatrówki. Psu pomocy udzielił weterynarz, który stwierdził u psa dwie rany. Z jednej wyciągnął śrut.

Kobieta powiadomiła o zdarzeniu Policję. Policjanci Wydziału Prewencji, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zatrzymali na terenie pobliskiej posesji mężczyznę podejrzewanego o to, że strzelał do psa. Mężczyzna był nietrzeźwy, więc trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Przestępstwo to zagrożone jest kara pozbawienia wolności do 2 lat. 46-latek nie przyznał się do strzelania do psa z wiatrówki. Policjanci materiały postępowania przekażą do Prokuratury.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar szklarni
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna
10 lat temu

Co za dzicz! Za chwilę do ludzi będą strzelać. Nazwisko i adres tego gnojka powinno być podane do wiadomości publicznej!

mcj
10 lat temu

I jeszcze 2 lata byczenia się w celi na koszt podatników miałby dostać niby? Grzywnę dowalić, a jak niewypłacalny to śrutem d*psko ostrzelać, albo petardę w gaciach odpalić – powinno się lepiej sprawdzić jako resocjalizacja 😉

Mieszkaniec Gminy Ostrów
10 lat temu

A może by tak teraz do tego typa postrzelać ??!!! :/ Niech poczuje to samo co czół ten pies :/ Ehhhh…. Jak bym to widział to bym poszedł i sam bym temu typowi nakopał do d**y za takie strzelanie.

3
0
Napisz co o tym sądziszx